Lekcje Sztuki od 3 marca w Recepcji. Spotkania dla pasjonatów kultury

We wtorek 3 marca ruszają Lekcje Sztuki, czyli spotkania z artystami i teoretykami, którzy przybliżą najnowsze kierunki i zjawiska w polskiej kulturze. Ze wszystkimi zainteresowanymi spotkają się w kolejnych tygodniach VJ Emiko, Paweł Janicki i Michał Brzeziński. – Opowiadamy o sztuce w sposób jasny i zrozumiały, a wszystkie spotkania są bezpłatne i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Oznacza to, że robimy je w przestrzeniach przyjaznych wózkersom, a podczas każdego ze spotkań towarzyszy nam tłumacz na Polski Język Migowy – mówią organizatorzy. Wstęp na spotkania jestw wolny.

  • VJ Emiko


Lekcje Sztuki na Dolnym Śląsku

Lekcje Sztuki są, jak określają organizatorzy, cyklem inspirujących wykładów. Zaplanowano 20 spotkań w 5 miastach Dolnego Śląska – Świdnicy, Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu. 

– Lata dwudzieste XXI wieku otwieramy kolejnym cyklem Lekcji Sztuki, który poświęcimy zagadnieniu przestrzeni – zapowiada Krzysztof Bielaszka, programer projektu. – Symboliczną przestrzeń nowych mediów postrzegamy jako obszar, w którym realizują się projekty stworzone pomiędzy środowiskiem analogowym i cyfrowym, pomiędzy gatunkami świata ożywionego, pomiędzy automatyzacją i czynnikiem ludzkim, a także pomiędzy dźwiękiem i obrazem – tłumaczy Bielaszka.

Lekcje sztuki w Recepcji

Lekcje sztuki w Recepcji

Termin od 3 marca 2020 do 17 marca 2020

Miejsce Recepcja (Strefa Kultury Wrocław)

Zobacz

Emiko na początek

Pierwsza z Lekcji Sztuki we wtorek, 3 marca z Emiko (Emilią Gumańską) – artystką wizualną, scenarzystką, producentką wideo, operatorką i nagradzaną VJ-ką. Emiko jest laureatką konkursów za klipy „Deadly Queen” dla Joy Pop oraz „Take Me” dla projektu MANOID. Współpracowała z Polskim Radiem, miksując w czasie rzeczywistym wizualizacje w projekcie telewizyjnym „Czwórka na Wizji”.

Kolejna lekcja 10 marca z Pawłem Janickim, niezależnym artystą medialnym i producentem, zaś ostatnia 17 marca z Michałem Brzezińskim, jeden z ważniejszych polskich twórców i teoretyków wideo-artu. Zgłoś uwagę