wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Lekcje Sztuki od 3 marca w Recepcji. Spotkania dla pasjonatów kultury

Lekcje Sztuki od 3 marca w Recepcji. Spotkania dla pasjonatów kultury

Redakcja www.wroclaw.pl,

VJ Emiko materiały prasowe
VJ Emiko

We wtorek 3 marca ruszają Lekcje Sztuki, czyli spotkania z artystami i teoretykami, którzy przybliżą najnowsze kierunki i zjawiska w polskiej kulturze. Ze wszystkimi zainteresowanymi spotkają się w kolejnych tygodniach VJ Emiko, Paweł Janicki i Michał Brzeziński. Wstęp na spotkania jest wolny.

Reklama

Lekcje Sztuki na Dolnym Śląsku

Lekcje Sztuki są, jak określają organizatorzy, cyklem inspirujących wykładów. Zaplanowano 20 spotkań w 5 miastach Dolnego Śląska – Świdnicy, Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu. 

– Lata dwudzieste XXI wieku otwieramy kolejnym cyklem Lekcji Sztuki, który poświęcimy zagadnieniu przestrzeni – zapowiada Krzysztof Bielaszka, programer projektu. – Symboliczną przestrzeń nowych mediów postrzegamy jako obszar, w którym realizują się projekty stworzone pomiędzy środowiskiem analogowym i cyfrowym, pomiędzy gatunkami świata ożywionego, pomiędzy automatyzacją i czynnikiem ludzkim, a także pomiędzy dźwiękiem i obrazem – tłumaczy Bielaszka.

Lekcje sztuki w Recepcji

Lekcje sztuki w Recepcji

Termin od 3 marca 2020 do 17 marca 2020

Miejsce Recepcja (Strefa Kultury Wrocław)

Zobacz

Pierwsza lekcja Sztuki z Emiko, czyli Emilią Gumańską

Pierwsza z Lekcji Sztuki we wtorek, 3 marca z Emiko (Emilią Gumańską) – artystką wizualną, scenarzystką, producentką wideo, operatorką i nagradzaną VJ-ką. Emiko jest laureatką konkursów za klipy „Deadly Queen” dla Joy Pop oraz „Take Me” dla projektu MANOID. Współpracowała z Polskim Radiem, miksując w czasie rzeczywistym wizualizacje w projekcie telewizyjnym „Czwórka na Wizji”.

Kolejna lekcja 10 marca z Pawłem Janickim, niezależnym artystą medialnym i producentem, zaś ostatnia 17 marca z Michałem Brzezińskim, jeden z ważniejszych polskich twórców i teoretyków wideo-artu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl