wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Zobacz największe puzzle świata w Muzeum Narodowym. Aż 60 tysięcy elementów! [ZDJĘCIA]

Zestaw amerykańskiej firmy Dowdle kupiło 52 wrocławskich fanów puzzli, składało znacznie więcej osób. Operacja była niełatwa, bo pudło z zawartością ważyło 50 kg, trzeba było opłacić cło, VAT, co łącznie wyniosło blisko 7000 zł. Ale nikt się nie wahał, bo największe puzzle świata, które do niedzieli 12 lutego obejrzymy złożone w całość w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, są właśnie licytowane na portalu Allegro. Dochód zasili konto WOŚP 2023.

Reklama

Jak składano największe puzzle świata [FILM]

Rzecz wymagała sporej logistyki. Puzzle składające się na mapę świata to 60 tysięcy elementów. – Trudno byłoby komukolwiek umieścić je w domu – przyznaje Michał Gołębiewicz, koordynator akcji.  Wprawdzie zestaw kupiło wspólnie 52 fanów układanek, ale układało znacznie więcej entuzjastów. – Przeważnie każdy pracował z partnerem, na przykład ja z moją żoną – mówi Gołębiewicz. Mapa świata podzielona była na segmenty, a ich ułożenie, nawet jeśli ktoś miał tylko kawałek, mogło zająć nawet ok. 10 godzin. Powierzchnię do eksponowania udostępniło Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Puzzlowa mapa świata w Muzeum Narodowym

Do niedzieli 12 lutego obejrzymy we wnętrzu gmachu głównego Muzeum Narodowego największe puzzle świata złożone w jedną całość i wyeksponowane na posadzce tak, aby każdy mógł swobodnie przejść się wzdłuż i wszerz i podziwiać krajobraz. – Przedstawia stylizowaną mapę świata, wypełnioną budynkami z przeróżnych części świata i różne scenki rodzajowe, niektóre humorystyczne – opowiada Michał Gołębiewicz, koordynator akcji.

Wstęp na zwiedzanie/podziwianie jest bezpłatny!

Aukcja największych puzzli świata na Allegro wciąż trwa

Do 11 lutego do godz. 18.00 na portalu aukcyjnym Allegro trwa aukcja największego zestawu puzzli na świecie zatytułowanego „What a Wonderful World” (bo to układankowa mapa świata). Do 1 lutego do 11.00 fani podbili już cenę do 4550 zł. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pomogą walczyć skuteczniej z sepsą. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl