wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Znany jazzman Jan Ptaszyn Wróblewski został doktorem honoris causa Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Na zdjęciu Jan Ptaszyn Wróblewski, muzyk jazzowy, doctor honoris causa Akademii Muzycznej we Wrocławiu Paweł Piotrowski / UWr / FB
Na zdjęciu Jan Ptaszyn Wróblewski, muzyk jazzowy, doctor honoris causa Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i popularyzator jazzu – Jan Ptaszyn Wróblewski, odebrał dyplom doktora honoris causa Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Tego samego dnia wieczorem 87-letni saksofonista wystąpił na estradzie klubu Vertigo.

Reklama

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk polskiego jazzu – Jan Ptaszyn Wróblewski, od blisko 70. lat jest aktywny na polskiej scenie.

Pochodzi z Kalisza (rocznik 1936), studia muzyczne odbył w Krakowie. W dorobku ma dziesiątki płyt, także z artystami z zagranicy. Jako kompozytor współpracował m.in. z Ewą Bem i Andrzejem Zauchą. Jest niestrudzonym promotorem muzyki jazzowej – jego „Trzy kwadranse jazzu” w radiowej Trójce jest nadawana od roku 1970.

Honory dla nestora polskiego jazzu

We wtorek, 28 marca, Jan Ptaszyn Wróblewski odebrał dyplom doktora honoris causa wrocławskiej Akademii Muzycznej. Tego samego dnia wieczorem znakomity muzyk wystąpił z koncertem w klubie Vetigo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl