wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Teatr Pantomimy z nową dyrektorką
Agnieszka Charkot fot. Natalia Kabanow
Agnieszka Charkot

Na stanowisko dyrektora WTP im. Henryka Tomaszewskiego wybrana została Agnieszka Charkot (uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dniem 1 lipca 2022), absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która od 12 lat jest związana z wrocławską pantomimą jako aktorka, sekretarz literacka i kierownik działu marketingu. Kontrakt obejmuje 5 lat.

Reklama

Agnieszka Charkot - aktorka, edukatorka

Widzowie wrocławskiej pantomimy kojarzą Agnieszkę Charkot z ról w takich przedstawieniach jak „BATORY trans”, „Los Mimos”, czy „Tiki i inne zabawy”.

Poza sceną, nowa dyrektor realizuje dla teatru projekty edukacyjne i jubileuszowe, w tym m.in. „Akcję: Edukacja”, jubileusz 60lecia WTP czy 100 urodzin Henryka Tomaszewskiego. Publikacja „Teatr swój widzę kuliście”, której Charkot była redaktorem prowadzącym, jest pierwszą od wielu lat książką poświęconą wrocławskiej pantomimie.

Agnieszka Charkot jest również dramatopisarką

W 2019 roku w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej otrzymała nagrodę Jury Społecznego za dramat „Nasza pani”. Z kolei jej słuchowisko radiowe „Stół z powyłamywanymi nogami” otrzymało II nagrodę w konkursie Radiowej Trójki i ZAIKSu „Nasłuchiwanie: Gościnność”. Agnieszka Charkot jest również laureatką nagrody WARTO w kategorii TEATR przyznawanej przez Gazetę Wyborczą Wrocław.

Agnieszka Charkot na stanowisko p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy została powołana uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego od 1 lutego, natomiast od 1 lipca 2022 przez kolejnych pięć lat będzie pełniła funkcję dyrektorki WTP. Na stanowisku zastąpiła Olgę Nowakowską, która zrezygnowała z pełnionej funkcji i obecnie kieruje Strefą Kultury Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl