wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Takiego koncertu w Narodowym Forum Muzyki jeszcze nie było! Co zagra orkiestra?
Chudy, bohater filmu Toy Story pixabay.com
Chudy, bohater filmu Toy Story

Z okazji stulecia Disneya w NFM-ie odbędą się wyjątkowe koncerty Pixar In Concert. Filharmonia Wrocławska pod batutą Radosława Labahuy zaprezentuje kompozycje ze słynnych produkcji Disneya i Pixara, uwielbianych nie tylko przez młodszych, ale i tych nieco starszych: Toy Story, Gdzie jest Nemo, Ratatuj, WALL·E, Auta, Odlot, Iniemamocni, W głowie się nie mieści, Auta 2, Uniwersytet Potworny, Gdzie jest Dory, Coco, Iniemamocni 2, Toy Story 3.

Reklama

Nie zabraknie fragmentów tych wspaniałych animacji, które zostaną wyświetlone na wielkim ekranie.

Koncert odbędzie się w dniach 8–10.12. 2023 roku. 

Disney i Pixar w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Co usłyszymy?

- Od blisko trzydziestu lat Disney i Pixar zabierają nas w nieznane dotąd zakątki, ukazuje świat z nowej perspektywy i opowiada poruszające, pełne emocji i humoru uniwersalne historie dla widzów w każdym wieku. Począwszy od Toy Story, pierwszej pełnometrażowej animacji komputerowej w dziejach kina, Disney i Pixar rewolucjonizuje sztukę animacji z pomocą innowacji technologicznych w mariażu z nieposkromioną wyobraźnią i kreatywnością - informuje NFM i dodaje: 

- Między Mikołajkami a Bożym Narodzeniem zaprosimy słuchaczy do filmowych światów, w których zabawki ożywają, w szafach żyją potwory, a karierę w kuchni może zrobić nawet szczur.  W podróż porwie nas muzyka z kultowych filmów towarzyszących nam od dziesięcioleci. Dzieci zobaczą fragmenty swoich ulubionych animacji i usłyszą kompozycje, na których wychowali się ich rodzice. Dla starszych koncert może stać się z jednej strony sentymentalną podróżą, z drugiej okazją do poznania najnowszych filmowych opowieści Disneya i Pixara.

Disney i Pixar w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Czyje kompozycje zostaną wykonane?

Na Pixar In Concert złożą się kompozycje trzech uznanych artystów, wyróżnionych licznymi nagrodami. Zabrzmią utwory Randy’ego Newmana, określanego mianem cudownego dziecka amerykańskiej muzyki rozrywkowej. Jest on autorem ścieżek dźwiękowych m.in. do takich filmów jak: Toy Story, Potwory i spółka, Auta, Uniwersytet Potworny i Toy Story 3.

Za poruszającymi melodiami do WALL·E, Gdzie jest Nemo i Gdzie jest Dory stoi Thomas Newman.

Muzykę z Ratatuj, Iniemamocnych, W głowie się nie mieści, Odlotu, Aut 2, Coco, Iniemamocnych 2 zawdzięczamy Michaelowi Giacchino, wielkiej nadziei Hollywoodu XXI wieku, postrzeganego jako spadkobierca Johna Williamsa czy Johna Barry’ego.

Sukces twórców tych ścieżek dźwiękowych udowadnia, że doskonale dopełniły one wartościowe i niepodrabialne animacje, do których zostały stworzone. Takiego koncertu w Narodowym Forum Muzyki jeszcze nie było!

Disney i Pixar w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Po ile bilety? Gdzie je kupić?

Ceny biletów - od 10 złotych do 250

TUTAJ MOŻNA JE KUPIĆ - KLIKNIJ

Źródło: materiały prasowe NFM

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl