Wspaniała „Carmen” przed Operą Wrocławską
Historia namiętnej kobiety, która sama wybiera, z kim chce dzielić w danym momencie życie. To opowieść o Carmen, niezwykłej, temperamentnej pracownicy fabryki papierosów uwodzącej i porzucającej, ale nieustraszonej nawet w obliczu czyhającego zagrożenia.
Najpiękniejsze fragmenty z „Carmen” Georges'a Bizeta zaprezentowali artyści Opery Wrocławskiej przed gmachem teatru.
Na ul. Świdnickiej, Placu Teatralnym zgromadziły się setki Wrocławian, którzy 21 czerwca, czyli w Święto Muzyki chcieli posłuchać jednej z najpiękniejszych oper. Koncert poprowadzili śpiewacy Opery Wrocławskiej – baryton Jacek Jaskuła i tenor Aleksander Zuchowicz.
W programie wieczoru melomani mogli cieszyć się wspaniałą muzyką, a wśród fragmentów muzyki z „Carmen” były m.in. słynne Preludium rozpoczynające operę, Habanera Carmen „L’amour est un oiseau rebelle”, Seguidilla Carmen „Près des remparts de Séville”, pieśń cygańska „Les tringles des sistres tintaient”, kuplety Escamilla „Votre toast, je peux vous le rendre”, aria Don Joségo „La fleur que tu m’avais jetée” oraz finałowe sceny z kolejnych aktów dzieła Bizeta.
Kto zaśpiewał w koncercie 21 czerwca
Na scenie przed Operą Wrocławską wystąpili soliści:
- Aleksandra Opała jako Carmen,
- Oleg Lanovyi jako Don José,
- Jacek Jaskuła jako Escamillo,
- Kamila Dutkowska jako Micaëla,
A także Grzegorz Szostak, Łukasz Rosiak, Aleksandra Malisz, Dorota Dutkowska, Tomasz Łykowski i Aleksander Zuchowicz.
Artystom towarzyszyła Orkiestra Opery Wrocławskiej pod batutą Vladimira Kiradjieva.