wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Pisarz Mieczysław Gorzka spotka się z czytelnikami na Nowym Dworze (DATA, MIEJSCE)
Mieczysław Gorzka materiały prasowe prasowe organizatora
Mieczysław Gorzka

Już 23 listopada (w czwartek), o godz. 17:00, znakomity autor literatury fantastyczno-naukowej, fantasy, sensacyjnej, horrorów oraz kryminałów spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury Wrocław-Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6. Zapraszamy.

Reklama

Mieczysław Gorzka urodził się w 1969 roku w Środzie Śląskiej, ale od ponad 30 lat mieszka we Wrocławiu. W dzieciństwie uwielbiał książki i marzył o zawodzie pisarza. Ulubionym autorem Mieczysława Gorzki jest Jo Nesbo.

Jego pasją jest również astronomia, średniowieczna historia Wrocławia, fizyka kwantowa, a także sztuka piwowarstwa. Pisarz z wykształcenia jest ekonomistą.

Jednym ze znanych jego cyklów kryminalnych są „Cienie przeszłości”. Pierwszy tom z tej serii, pod tytułem „Martwy Sad”, autor napisał w 2012 roku, jednak dzieło zostało wydane dopiero w 2019 roku. Kolejny tom „Iluzja” opublikowany został w 2019 roku, a ostatni w 2020 roku, pod tytułem „Torentanz”.

W ten sposób powstała trylogia, w której opisane są losy komisarza Zakrzewskiego. Postać komisarza Marcina Zakrzewskiego powróciła w cyklu „Wściekłe psy” w 2021 roku.

W 2022 roku ukazał się thriller Gorzki "Krwawnica" i książka "Lilie" a najnowszą jego książką (trafiła do księgarń  w sierpniu tego roku) jest "Poszukiwacz zwłok".

Spotkanie z Mieczysławem Gorzką na Nowym Dworze

Rozmowę CK Wrocław Zachód poprowadzi Joanna Łajdanowicz, kierowniczka Filli nr 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Podczas spotkania będzie można otrzymać dedykację, a także kupić wybrane powieści autora.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl