wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Policjantka z Wrocławia napisała książkę dla dzieci. Premiera już w czwartek, 25 maja (SZCZEGÓŁY)
Okładka książki „Mamo, Tato! Chcę zostać policjantem” materiały prasowe wydawnictwa
Okładka książki „Mamo, Tato! Chcę zostać policjantem”

„Mamo, Tato! Chcę zostać policjantem” to książka, która promuje zawód policjanta. Skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej, które marzą o założeniu munduru. Autorką książki jest Magdalena Walkowiak, wrocławska policjantka, młoda mama.

Reklama

– Młody czytelnik zaczyna swoją przygodę jako rekrut. Chcąc zostać policjantem będzie musiał przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną oraz zdać test sprawności fizycznej. Cały ten proces, a także każdy kolejny etap, będzie nadzorował sam Komisarz Lew, maskotka dolnośląskiej policji – czytamy w zapowiedzi wydawnictwa.

– Młody czytelnik otrzyma swój pierwszy mundur, będzie brał udział w zaprzysiężeniu, a następnie zapozna się ze swoim miejscem pracy i weźmie udział w odprawie. Najlepsze dopiero przed nim, bo w końcu nadejdzie czas na wybór specjalizacji. Młody funkcjonariusz będzie miał cztery możliwości – Wydział Ruchu Drogowego, Pododdziały Kontrterrorystyczne, przewodnik Psa Służbowego lub Wydział Kryminalny. W każdej z nich zapozna się z umundurowaniem, specjalistycznym sprzętem i wykona zadania charakterystyczne dla danej służby.

Czytelnik może się wcielić w wiele ról. Na przykład:

 • Znajdzie mieszkańców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego, nauczy się kierować ruchem i rozładuje korek.
 • Może też tropić członków Gangu Śmierdzącej Skarpety.
 • Zadba o tężyznę fizyczną (wykonując zestaw ćwiczeń przy pomocy książki).
 • Odwiedzi także magazyn dowodów rzeczowych i z pomocą siły swej spostrzegawczości będzie szukał właścicieli skradzionych przedmiotów.
 • Pozna też Kalibra, owczarka niemieckiego pracującego w Komendzie Wojewódzkiej Policji, z którym przejdzie szkolenie i nauczy się podstawowych komend.
 • Będzie musiał się wykazać zdolnością logicznego myślenia oraz analizowania i łączenia faktów, żeby rozwiązać kilka kryminalnych zagadek.
 • Pozna tajniki stosowane podczas przesłuchań świadków, które od razu będzie mógł zastosować w praktyce.

W podsumowaniu każdej służby zapozna się też z zasadami bezpieczeństwa, o których warto pamiętać w codziennym życiu - nauczy się, jak prawidłowo reagować podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem, jak zachować czujność w codziennych sytuacjach i zadbać o bezpieczną zabawę bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka – czytamy w zapowiedzi.

Mamo, Tato. Chcę zostać policjantem! to doskonała propozycja dla najmłodszych miłośników granatowego munduru. Z ogromną przyjemnością dolnośląska policja podpisuje się pod tym wyjątkowym projektem, który, między innymi poprzez zabawę, zapoznaje czytelnika z niezwykłym, trudnym oraz wymagającym zawodem policjanta. Znajdujące się w książce piękne ilustracje wspierają tak ważną dla nas edukację na rzecz bezpieczeństwa.
nadinsp. Dariusz Wesołowski, komendant dolnośląskiej policji

Autorką książki jest Magdalena Walkowiak, wrocławska policjantka, młoda mama, które debiutowała w 2021 r. książką „Sklep z marzeniami domowej roboty” poruszającą aktualny temat materializmu i konsumpcjonizmu), a autorką ilustracji jest Paulina Nachman, absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Premiera w czwartek, 25 maja. Książkę można kupić za 42 złote.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl