3. Wiadomości z regionu
  4. Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło 32 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]
Ślubowanie nowych policjantów, Wrocław, 15.05.2023 KWP Wrocław
Ślubowanie nowych policjantów, Wrocław, 15.05.2023

Akty ślubowania nowo przyjętym policjantom wręczył w poniedziałek 15 maja zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Norbert Kurenda. Zobaczcie galerię zdjęć!

Dzisiaj, w siedzibie dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy zdecydowali się zasilić szeregi dolnośląskiej policji. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Akty ślubowania funkcjonariuszom wręczył zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Norbert Kurenda, który w swoim przemówieniu skierowanym do młodych adeptów sztuki policyjnej podkreślił, jak ważną rolę w społeczeństwie spełniają policjanci pomagając i chroniąc wszystkich tych, którzy tej pomocy i ochrony potrzebują.

W podobnym tonie wybrzmiały słowa, które wypowiedział do nowo przyjętych funkcjonariuszy asp. szt. Roman Buczkowski - I wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystości ślubowania nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej policji: ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Do dolnośląskiego garnizonu wstąpiło tym razem 32 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 10 kobiet. Świeżo upieczeni adepci sztuki policyjnej po zakończeniu szkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

Dolnośląska policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi

W tym roku kolejne przyjęcia planowane są:

• 3 lipca 2023 r.
  • 23 sierpnia 2023 r.
  • 27 października 2023 r.
  • 28 grudnia 2023 r.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ulicy Połbina 1 bądź w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

Źródło: materiały prasowe