wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło 32 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

Akty ślubowania nowo przyjętym policjantom wręczył w poniedziałek 15 maja zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Norbert Kurenda. Zobaczcie galerię zdjęć!

Reklama

Dzisiaj, w siedzibie dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy zdecydowali się zasilić szeregi dolnośląskiej policji. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Akty ślubowania funkcjonariuszom wręczył zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Norbert Kurenda, który w swoim przemówieniu skierowanym do młodych adeptów sztuki policyjnej podkreślił, jak ważną rolę w społeczeństwie spełniają policjanci pomagając i chroniąc wszystkich tych, którzy tej pomocy i ochrony potrzebują.

W podobnym tonie wybrzmiały słowa, które wypowiedział do nowo przyjętych funkcjonariuszy asp. szt. Roman Buczkowski - I wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystości ślubowania nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej policji: ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Do dolnośląskiego garnizonu wstąpiło tym razem 32 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 10 kobiet. Świeżo upieczeni adepci sztuki policyjnej po zakończeniu szkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

Dolnośląska policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi

W tym roku kolejne przyjęcia planowane są:

  • 3 lipca 2023 r.
  • 23 sierpnia 2023 r.
  • 27 października 2023 r.
  • 28 grudnia 2023 r.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ulicy Połbina 1 bądź w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl