wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kultura Mobilna 2023 - granty dla artystów na podróże zagraniczne

W poprzednim roku uczestnicy Kultury Mobilnej mierzyli wysoko i daleko – od rezydencji badawczej w Dżakarcie po mistrzowskie warsztaty szkła we Frauenau. W tym roku Wrocławski Instytut Kultury również wspiera podróże lokalnych artystów. Możecie otrzymać do 3 tysięcy złotych brutto dofinansowania do zagranicznej podróży. Zgłoszenia składać można do 26 lutego.

Reklama

Wrocławski Instytut Kultury zaprasza twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska do zgłoszeń w kolejnej odsłonie Kultury Mobilnej – programu, w którym można otrzymać dofinansowanie (do 3000 złotych) swojej zagranicznej podróży. Tegoroczny nabór trwa do 26 lutego, a swoje aplikacje można przesyłać w języku polskim lub angielskim przez elektroniczny formularz.

Kultura Mobilna 2023 - kto może skorzystać z programu?

Program niezmiennie skierowany jest do artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą.

– Dokąd pojedziecie i w jakim celu zależy od was – od nas otrzymacie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania – tłumaczą organizatorzy.

Ważne! Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zaproszone są także osoby (i grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą mogły rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe.

Kultura Mobilna 2023 – ważne terminy

Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej trwać będzie do 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 6 marca, a wyjazdy powinny się odbyć między 10 marca a 10 grudnia 2023 roku.

– Zanim zgłosicie swój projekt przez formularz warto go z nami skonsultować. Dzięki temu unikniecie błędów formalnych i sprawdzicie, czy Wasz wyjazd wpisuje się w ramy programu – piszą organizatorzy.

Pytania i wątpliwości możecie przesyłać przez cały czas trwania naboru na adres: kulturamobilna[at]instytutkultury.pl. Możecie również omówić swoje wnioski na żywo w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) – organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt i umówienie wizyty także mejlowo.

Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Źródło: Wrocławski Instytut Kultury

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl