wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Trwa doroczna giełda Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej w Rynku. Można zaszaleć za kilka złotych

Adres: Rynek 58. W przestrzeni, która na co dzień jest Galerią pod Plafonem, teraz stanęły stoły zastawione książkami w kilku językach (poza polskim także w angielskim, niemieckim, koreańskim), płytami CD, winylami, filmami na DVD, czasopismami. To tradycyjna, coroczna giełda Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Do soboty 27 maja każda sztuka kosztuje 4 zł. Warto się skusić, ciekawe książki znikają w okamgnieniu.

Reklama

Tłumy czytelników w bibliotece w Rynku

Giełda Książki Bibliotecznej odbywa się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej pod raz 31. i już teraz wiadomo, że zarówno frekwencja, jak i ilość sprzedanych egzemplarzy może być rekordowa. – W zeszłym roku sprzedaliśmy ponad 6600 książek i był to imponujący wynik, a tym razem zapowiada się jeszcze lepszy – nie kryje zadowolenia odpowiedzialna za giełdę Jolanta Pająk, kierowniczka Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Dodaje, że czytelnicy wrócili tłumnie po dwóch latach pandemii, kiedy biblioteka nie organizowała giełdy. 

Na giełdę trafiają książki, których biblioteka nie chce przeznaczać na makulaturę, to często podarowane przez czytelników egzemplarze, dublety, albo tomy, które profilem nie pasują do zbiorów. 

Jolanta Pająk zachęca też, aby czytelnicy, którzy chcą oddać w dobre ręce swoje egzemplarze, wybrali się w ciągu roku do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i przekazali książki, płyty, filmy. – Cieszymy się, jeśli znajdą nowych właścicieli – podkreśla. Bywa, że nowi właściciele wchodzą w posiadanie prawdziwych białych kruków. – Antykwariusze potrafią znaleźć u nas prawdziwe cuda – przyznaje kierowniczka Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.

Autorka tego tekstu sama kupiła tu oryginalne pierwsze amerykańskie wydanie „Z zimną krwią” Trumana Capote'a za złotówkę. Dziś na różnych aukcjach kosztuje ok. 150 dolarów. Szczęście czasem dopisze, warto próbować.  

Giełda Książki Bibliotecznej – wszystko za 4 zł

Wszystkie egzemplarze książek (także w obcych językach), płyt, filmów, winyli, czasopism kosztują 4 zł. Płacić można wyłącznie gotówką!

Giełda Książki Bibliotecznej – godziny otwarcia

Na giełdę możemy przyjść do soboty 27 maja. Jest czynna codziennie od 10.00 do 18.00, a w sobotę do 15.00. Wstęp jest wolny. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl