wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Na co wybrać się do wrocławskich kin i co obejrzeć na Netflixie lub HBO? Repertuar od 17 listopada
Na zdjęciu kobieta w sukni i mężczyzna w czerwonej marynarce – bohaterowie „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” fot. mat. prasowe
Na zdjęciu kobieta w sukni i mężczyzna w czerwonej marynarce – bohaterowie „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”

Wśród nowości od tego piątku m.in. kręcony we Wrocławiu hit hollywoodzki „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”, na Netflixie nowy sezon „Squid Game”, a na HBO Max dokument o Letizii Battaglii. Zobaczcie wszystkie premiery filmowe i streamingowe od 17 listopada 2023 r. we Wrocławiu i na platformach.

Reklama

Premiery filmowe od 17 listopada 2023. Co w kinach?

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, reż. Francis Lawrence

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów.

Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych.

Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Dziwne ścieżki życia, reż. Pedro Alodóvar

Dziwne ścieżki życia, o których mowa w tytule, nawiązują do słynnego fado Amalii Rodrigues, którego tekst sugeruje, że nie ma dziwniejszej egzystencji niż ta, którą można przeżyć, odwracając się plecami do własnych pragnień. – Pedro Almodóvar

Silva (Pedro Pascal) jedzie konno przez pustynię, by odwiedzić szeryfa Jake’a (Ethan Hawke). Dwadzieścia pięć lat wcześniej, mężczyźni pracowali razem jako najemni strzelcy. Pretekstem Silvy do odwiedzin jest powspominanie starych czasów. Po wspólnie spędzonej nocy Jake zdaje sobie jednak sprawę, że Silva wcale nie przyjechał wspominać starej znajomości. To zupełnie inny powód, który poznamy w kinach 17 listopada.

Film trwa 31 minut. Do filmu dołączony będzie ekskluzwyny wywiad z Pedro Almodvarem. Całość potrwa 61 minut.

Niewierni w Paryżu reż. Woody Allen

Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy.

Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi...

Dogman, reż. Luc Besson

Luc Besson, którego filmy ukształtowały całe pokolenia, powraca z hitem na miarę swoich największych osiągnięć! Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze.

Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto… Po tym seansie natychmiast pobiegniesz do domu, by powiedzieć swojemu psu, że go kochasz.

Horror Story, reż. Adrian Apanel

„Horror Story” to przewrotna komedia o odnajdywaniu się w świecie pełnym nonsensów i złudnych marzeń, które rozpadają się na kawałki w oparach absurdu i pragnienia miłości. Nazywana „Dniem świra” naszych czasów, opowiada historię młodego absolwenta bankowości, który wynajmuje pokój w zdezelowanej willi, a ekscentryczna grupa nowych współlokatorów, wprowadza w jego życie chaotyczną mieszankę horroru i komedii.

Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. 

Osobliwości sycylijskie, reż. Roberto Andò

Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem.

Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat Sześć postaci w poszukiwaniu autora.

Blanquita, reż. Fernando Guzzoni

Czasem prawda nie wystarczy! „Blanquita” to trzymający w napięciu, prowokujący thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły społeczeństwem. Blanka wiedzie nastoletnie, buntownicze życie lokatorki domu zastępczego. Przypadkiem znajduje się w centrum kryminalnych zdarzeń, w które uwikłani są wysoko postawieni politycy.

Pod wpływem ekstremalnych emocji dziewczyna wydaje im wojnę według własnych reguł. W mrocznej grze o sprawiedliwość Blanka staje się tematem mediów i ikoną wielu kobiet. Jednak im więcej pytań, tym mniej jasna staje się jej rola w aferze. Odkrycie Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film zdobył nagrodę za Najlepszy Scenariusz. Chilijski kandydat do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Film jest polską koprodukcją (Madants), a montażystą filmu był wielokrotnie nagradzany Jarosław Kamiński!

Mukliki, reż. Marcus Dietrich

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze nie istniał internet, Mukliki można było spotkać prawie wszędzie. Ale w nowym, nie całkiem wspaniałym świecie, te małe, sympatyczne stworzonka mają coraz trudniejsze życie. A to dlatego, że uwielbiają, by wszystko wokół nich było trochę zabałaganione i poprzestawiane. Przecież trochę nieporządku jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda? 

To jest opowieść o rodzinie Muklików, która od bardzo dawna zamieszkuje zakamarki pewnego sklepu spożywczego. Nie jest to uporządkowany supermarket, ale mały sklep gdzie bałaganu jest tak w sam raz dla rozsądnych ludzi oraz… dla Muklików. Ale niestety nadchodzą zmiany i to wcale nie na lepsze. Nasi sympatyczni bohaterowie będą musieli przebyć długą drogę, by znaleźć nowy dom.

Życzenie, reż. Chris Buck, Fawn Veerasunthorn (od 22.11)

„Życzenie” - animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy.

Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

Premiery platform streamingowych 17-23 listopada

Netflix 17-23 listopada 2023

Od piątku 17 listopada 2023

 • Uliczka CoComelon 
 • Sagrada Familia: Sezon 2
 • Na ołtarzu rodziny: Sezon 2 
 • The Dads
 • Scott Pilgrim Takes Off - Scott Pilgrim odlatuje

Od wtorku 21 listopada 2023

 • Leo

Od środy 22 listopada 2023

 • Squid Game: Wyzwanie 

Od czwartku 23 listopada 2023

 • My Little Pony: Make Your Mark: Rozdział 6 - My Little Pony: Make Your Mark! Rozdział 6
 • My Daemon - Mój demon

HBO Max 17-23 listopada 2023

Od piątku 17 listopada 2023

 • Na planie XX, odc. 46
 • Zimowy monarcha, odc. 8

 • Eastern Promises
 • Wojna o jutro
 • Zjazd życia
 • Grom
 • Wilk i pies
 • Blue Beetle

Od soboty 18 listopada 2023

 • The Heroic Quest of the Valiant Prince Ivandoe IV, odc. 1 - 8

Od niedzieli 19 listopada 2023

 • Czarne bractwo

Od poniedziałku 20 listopada 2023

 • Pozłacany wiek II, odc. 4
 • Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem x, odc. 18
 • Rick i Morty VII, odc. 6
 • 30 srebrników II, odc. 5

Od wtorku 21 listopada 2023

 • Miłość wygrała, odc. 2

Od środy 22 listopada 2023

 • Letizia Battaglia: Życie i śmierć w Palermo, odc. 1 - 2

Od czwartku 23 listopada 2023

 • Czuję Twój oddech, odc. 1 - 2
 • Candy Cruz, odc. 1 - 10
 • Rap Sh!t II, odc. 4
 • Julia II, odc. 4
 • Hotel Sinestra
 • Książę i żebrak na Gwiazdkę

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl