wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. W połowie października rozpocznie się remont Kina Nowe Horyzonty. Kino będzie czynne, ale nie całe
Na zdjęciu budynek Kina Nowe Horyzonty UM Wrocław
Na zdjęciu budynek Kina Nowe Horyzonty

Zaraz rusza remont Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Prace potrwają kilka miesięcy. Obejmą m.in. modernizację sal, wymianę elementów kinotechniki, odnowienie foyer, wymianę windy, remont toalet czy zainstalowanie nowego systemu klimatyzacji. Jak w tym czasie będzie działać popularne wrocławskie kino?

Reklama

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

To tu od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, MFF Nowe Horyzonty, a także szereg całorocznych wydarzeń filmowych i kulturalnych. Kino Nowe Horyzonty - miejsce, które na stałe wpisało się w miejską tkankę.

 – Wynajęliśmy przestrzeń kina od spółki Futureal Investment Partners i udostępniliśmy ją stowarzyszeniu. Dzięki temu kino Nowe Horyzonty może kontynuować swoją misję. W październiku właściciel budynku rozpoczyna pierwsze prace remontowe, by podnieść standard mocno już wyeksploatowanego kina – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UMW. – Niezmiernie nas to cieszy, że Nowe Horyzonty zostają we Wrocławiu na kolejne 10 lat – dodaje.

Kino Nowe Horyzonty. Co będzie wyremontowane? 

 – Przed nami kilkumiesięczny proces stopniowej modernizacji – mówi dyrektor kina Daniel Ratuszniak. To duże i złożone przedsięwzięcie, do którego rozpoczęcia przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące. Harmonogram działania został dopasowany do funkcjonowania kina tak, by nie był uciążliwy dla bieżącej działalności i nadchodzącego American Film Festival. Niemniej mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kina, dlatego w tym czasie prosimy naszych widzów i widzki o wyrozumiałość.

Remont obejmie między innymi modernizację sal: pojawią się nowe ekrany, projektory, tkaniny akustyczne i oświetlenie LED. W planach jest również wymiana większości foteli; w wybranych salach zostanie zainstalowane także nowe nagłośnienie.

Pierwsze prace ruszą od połowy października

Na początek z użytku zostaną wyłączone sale numer 4 i 5 na I piętrze. Po oddaniu sal do ponownego działania, remont rozpocznie się w salach numer 6 i 9. Modernizacja największej sali numer 1 przewidywana jest na wiosnę, z kolei zakończenie prac w okolicach połowy 2023 r.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl