wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Gitarowy Rekord Świata 2022 we Wrocławiu. Znajdź siebie na zdjęciach [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Gitarzyści zbierali się na wrocławskim Rynku jeszcze przed południem. Tłum z instrumentami gęstnieje, przybywa także publiczności, bo na scenach w Rynku i w okolicy ciągle prezentują się znakomici muzycy. Znajdź się na zdjęciach z Gitarowego Rekordu Świata 2022. Jesteś? Grasz? Znajdź się!

Reklama

Wszystko zachęca do przyjścia na Rynek we Wrocławiu – jest pogodnie, a placu Gołębim i scenach w okolicy Rynku grają znakomici gitarzyści.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Około południa na Kuźniczej można było posłuchać Marka Napiórkowskiego, jednego z najbardziej znanych polskich gitarzystów. Natomiast na placu Solnym energetyczny popis dał Mietek Jurecki, basista m.in. zespołu Perfect, z przyjaciółmi.

Oglądaj transmisje Rekordu online, trwa od godz. 11.00

Gitarzyści z Wrocławia i reszty Polski

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu potwierdza hasło o muzyce łączącej pokolenia. W centrum miasta stawiły się całe rodziny – każdy ze swoim instrumentem. Zresztą kalejdoskop typów muzycznych jest bardzo szeroki: od rockowych wyjadaczy ze bogatym CV koncertowym wypisanym na twarzy, przez miłośników głośnego grania w koszulkach zespołów z metalowej ekstraklasy, dojrzałych panów z markowymi instrumentami, młodocianych samouków, po ogniskowe zapiewajły z gitarami obklejonymi naklejkami rajdów – pamiątkami po rajdach sprzed kilkudziesięciu lat.

Galeria zdjęć

Wydarzenie w Rynku to nie jest męska impreza – w tłumie jest wiele kobiet i dziewczyn, w tym sporo z gitarami.

Wrocławska impreza przyciąga artystów z całej Polski. Ci najsławniejsi pojawiają się na scenie, ale w Rynku spotkać można wiele osób, które oprócz gitar mają plecaki i karimaty.

Na głównej scenie od wczesnego popołudnia sporo się dzieje. Konfiguracja wykonawców ciągle się zmienia. Tak jak i repertuar, w którym jednak dominują sprawdzone i powszechnie znane utwory zespołów Dżem, Guns N’ Roses, IRA, TSA. To sposób, aby ci, co już przyjechali i czekają pod estradą na finał o godz. 16 – także zagrali.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl