wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

WROsound 2022. Zobaczcie, kto gra w 15-16 lipca pod Impartem [GWIAZDY, BILETY, PROGRAM]

Redakcja www.wroclaw.pl,
WROsound 2022 w dniach 15-16 lipca przed Impartem i na podwórku Impartu fot. BTW Photographers
WROsound 2022 w dniach 15-16 lipca przed Impartem i na podwórku Impartu

15 i 16 lipca warto wybrać się pod Impart, bo na festiwalu WROsound sporo atrakcji. Na dwóch scenach występują zagraniczni goście, jak Janus Rasmussen, rodzime formacje – Nanga, duet Rysy, Szczyl, ale i wrocławscy artyści, jak Bluszcz, czy LUSHY! Będzie muzycznie i ekologicznie, bo na miejscu marketem z vintage ubraniami, winylami oraz strefą poświęconą roślinom. Sprawdź program WROsound 2022.

Reklama

Podczas tegorocznej odsłony WROsoundu zaplanowano aż dwie sceny. Główną oraz drugą pod hasłem „Tak Brzmi Wrocław” (na którą wstęp jest bezpłatny) ulokowaną w podwórku Impartu i poświęconą lokalnym artystom. Szykuje się też urban jungle (zielony plac przed Impartem) z marketem z vintage ubraniami, winylami oraz strefą poświęconą roślinom.

WROsound

WROsound

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Pierwszy dzień festiwalu WROsound – 15 lipca 

Główna scena WROsound 2022

Zainaugurują tegoroczny WROsound – Ryfa Ri i jej Elopolo Band. Ryfa Ri to raperka i tancerka, współtworzy także składy WCK oraz WRR, uczy języka angielskiego, prowadzi warsztaty z ruchu scenicznego. Niedawno ukazał się album „ELO POLO IDEOLO” – nagrany we współpracy z producentem Panamą.

Na scenie głównej pierwszego dnia wrocławski artysta Zdechły Osa, jeden z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku z albumem „Sprzedałem dupe” (krążek nominowany do Fryderyka 2022 w kategorii „Album roku hip hop”). 

Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za headlinerem, o którym można powiedzieć, że jest nasz, wrocławski, bo nazwa festiwalu wciąż obowiązuje. Kandydat, który pasował do naszej muzycznej wizji, był tylko jeden - z resztą Zdechły Osa od kilku lat przewijał się przez nasze wstępne propozycje bookingowe. Można powiedzieć, że ten headliner mu się po prostu należał
Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław

Festiwalowym pewniakiem głównej sceny jest zespół Nanga założony przez Filipa Różańskiego (klawiszowca) i Macieja Dzierżanowskiego (perkusjonalistę) związanych dotychczas z  Lao Che. Do swojej formacji doprosili kolegę Karola Golę z Lao Che i Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład). Współpraca zaowocowała albumem „Cisza w bloku”.

„Mocne teksty, rapowane historie, szorstki wokal i solidna porcja elektroniki to fundamenty tego wydawnictwa” – zwracają uwagę organizatorzy.

Drugim z polskich punktów programu WROsoundu będzie Szczyl, wyjątkowo wyrazisty głos na scenie rap, objawienie w ostatnich miesiącach, jego album „Polska Floryda” wziął szturmem wiele rankingów, a teledyski oglądają na YouTube miliony. To będzie mocny akcent początku weekendu.

Scena „Tak brzmi Wrocław” WROsound 2022

Tutaj wystąpią Kowalczyk x Serca, czyli wrocławski producencki duet, który do współpracy nad długogrającym albumem zaprosił rapera i wokalistę Kowalczyka. Artyści w swoich utworach łączą m.in. indie/punk-rockowe brzmienia z trapowymi, energetycznymi bitami.

Oprócz nich tego wieczoru także Ślina, kwartet grający muzykę improwizowaną i długie transowe utwory. 

Na finał 15 lipca wystąpi zespół Kroki, który tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana.

Po koncertach czeka na nas jeszcze afterparty, czyli skład DJ-ski BITE, który tworzą Leandra, Kitty Sarcasm i Vicky Nasty.

Drugi dzień festiwalu WROsound – 16 lipca

Główna scena WROsound 2022

Na pierwszy ogień w sobotę – duet Rysy, producentów Wojtka Urbańskiego oraz Łukasza Stachurko. „Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii” – podkreślają organizatorzy. Na festiwalu pod Impartem wspierać będą Rysy wokaliści Justyna Święs i Michał Anioł.

Powitamy też na WROsoundzie 2022 zagraniczną gwiazdę – Janusa Rasmussena, który, jak zapewniają organizatorzy, wie wszystko o zręcznych rytmach w średnim tempie, syntezatorach i niuansach, które tworzą niezwykłą atmosferę podczas występów na żywo. 

W programie wieczoru też trio Niemoc – energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory, a wystąpi w towarzystwie Misi Furtak i Kachy Kowalczyk, które wzięły udział w nagraniach ich drugiego albumu.

Zamknie festiwal Benjamin Stanford aka Dub FX, uliczny wykonawca i producent, który słynie z tworzenia skomplikowanych i efektownych utworów, a wystąpi z saksofonistą Mr Woodnote’em.

Scena „Tak brzmi Wrocław” WROsound 2022

W podwórku Impartu w sobotę trio LUSHY! (Karolczyk, Akerman i Rup), którego fundamentem jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na których tle historia opowiadana jest melodią.

Obok LUSHY! także Antonina – artystka i magistrantka psychologii pracująca w dziedzinie psychoonkologii, która swoją twórczość widzi jako sztukę użytkową. 

A na koniec Bluszcz – duet poruszający się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiący z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80' z wyraźnymi wpływami post-punku. 

Na afterparty Cheeba – pasjonat muzyki karaibskiej, szczególnie tej tworzonej przez jamajskich imigrantów w UK.

Electro day (16 lipca) na WROsound 2022

Organizatorzy dbają o less waste podczas przygotowań festiwalu, ale i w trakcie jego trwania. Na torby zostały przerobione nośniki reklamowe, dostępna będzie (we współpracy z MPWiK) darmowa kranówka, zużycie plastiku ograniczone do minimum.

W sobotę 16 lipca (wraz z Ekosystemem) zbiórka elektroodpadów pod hasłem electro day. Na głównej głównej scenie WROsound 2022 popłyną elektro-dźwięki , a na terenie urban jungle Market x WROsound x VINTAGE Days organizatorzy zrobią zbiórkę elektroodpadów. Warto przynosić zużyte baterie i żarówki, telefony, myszki, laptopy, sprzęty kuchenne typu miksery, wagi, czajniki, tostery, mikrofalówki, monitory komputerowe, latarki itd. (do +/- 10 kg). Będą też odpowiedzi na pytania „czy myć plastik przed wyrzuceniem”, a dla lubiących wyzwania znajdą się zadania i super gadżety. 

Na tym nie koniec – dla ciekawych także warsztaty restaurowania starych mebli z pracownią Wynalazki, czy z Panem Kwiaciarzem (stworzymy doniczkę ze starego słoika, ale i kupić będziemy mogli własne drzewo od start-upu Dotlenieni).

Ciąg dalszy akcji kupna drzewa? Organizatorzy WROsoundu kooperują ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, a efektem współpracy będzie...sadzenie festiwalowego lasu na Osobowicach razem z uczestnikami wydarzenia. 

Bilety na WROsound 2022

Bilety na festiwal (cena 99-178 zł) można kupować na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl