wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Polecamy - aktualności
  4. Disney+ kręci we Wrocławiu serial "Breslau"
Kliknij, aby powiększyć
Foto dzielone na trzy części - po lewej przedwojenne ogłoszenia niemieckie (część scenografii filmu), w środku zabytkowe auto z czasów Breslau na pl. Uniwersyteckim, po prawej - dekoracja na Ostrowie Tumskim (kiosk z drewna) fot. Marek Księżarek/Oleksandr Poliakovsky/wroclaw.pl
Foto dzielone na trzy części - po lewej przedwojenne ogłoszenia niemieckie (część scenografii filmu), w środku zabytkowe auto z czasów Breslau na pl. Uniwersyteckim, po prawej - dekoracja na Ostrowie Tumskim (kiosk z drewna)

Disney+ uchylił rąbka tajemnicy na temat serialu „Breslau” (to na razie tytuł roboczy), swojej pierwszej polskiej oryginalnej produkcji. W serialu, który przez ostatnie tygodnie był kręcony we Wrocławiu (m.in. na pl. Uniwersyteckim, bulwarach nad Odrą czy ul. Włodkowica) wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agata Kulesza („Róża”, „Ida”) i Sandra Drzymalska („IO”, „Filip”).

Reklama

Reżyserem serialu jest Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.

O czym opowiada serial "Breslau"?

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

To pierwsza oryginalna produkcja Disney+ w tej części Europy

- To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy - mówi Magdalena Cieślak, dyrektor produkcji oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej i dodaje:

- Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza.

Producentem serialu jest ATM Grupa, związane z Wrocławiem największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcji fabularnej, które w swoimi dorobku ma takie tytuły jak: „Wataha”, „Zachowaj spokój”, „Absolutni debiutanci”.

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kolejne plany zdjęciowe serialu "Breslau" będą realizowane we Wrocławiu latem tego roku. 

Disney+. Co to takiego? 

To platforma streamingowa, na której możemy oglądać filmy i programy Disneya, Pixara, Marvela, oraz produkcje ze świata Gwiezdnych wojen, National Geographic. Na platformie można znaleźć i filmy dokumentalne, i komedie, i klasyczne animacje po cenione przez krytyków filmy obyczajowe. Widzowie mogą oglądać np. najnowsze sezony „Zbrodni po sąsiedzku” oraz „The Bear”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl