wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Darmowy koncert w rocznicę powodzi spotkajMy. Byliście w do A2? Znajdźcie się na zdjęciach!

MESAJAH feat, Grubson, Jagoda Kret, Sound’n’Grace, Miodu (Jamal), Gutek (Indios Bravos), I Grades, Kasia Kowalska zagrali w niedzielę, 21 sierpnia, na bezpłatnym koncercie w Centrum Kongresowym A2. Koncert był podsumowaniem działań Wrocławia w 25 rocznicę powodzi. Byliście na koncercie? Szukajcie się na zdjęciach!

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

To podsumowanie i zakończenie działań miasta w 25. rocznicę powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław w lipcu 1997 r.

startujemy o 17.00 według planu:

  • 17.00 Oficjalne otwarcie wydarzenia
  • 17.30 Pokaz czterech 10-cio minutowych filmów "Powódź Tysiąclecia – 25 lat później"
  • 18.30 Muzyczny relaks w towarzystwie Splendid Sound
  • 19.30 Koncert "SpotkajMY się"

To w lipcu 1997 r. rozpoczął się ważny proces umacniania wspólnoty. W ciągu dwudziestu siedmiu dni wrocławianie udowodnili, że Wrocław jest ich miastem. Miastem, które kochają i jest dla nich najważniejsze.

Od powodzi minęło 25 lat.

Galeria zdjęć

Szum rzeki płynącej ulicami miasta pamiętają ci, którzy go słyszeli. Pamiętają Ci, którzy byli świadkami panowania wody nad miastem. Czy powódź tysiąclecia to już tylko wspomnienie? Może stała się częścią naszej wrocławskiej tożsamości…

Kto na darmowym koncercie? Same gwiazdy muzyki!

Kasia Kowalska

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną . Tysiące fanów nuciły jej piosenki „Co może przynieść nowy dzień”, „A to co mam” czy „co może przynieść nowy dzień”.

Mesajah

Wokalista reggae, autor tekstów, producent i kompozytor. Jego przygoda muzyczna rozpoczęła się od Natural Dread Killaz. Jego koncerty to niesamowita energia.

Jagoda Kret

Finalistka III edycji The Voice of Poland, wokalistka o nietuzinkowej barwie głosu. Również autorka tekstów i kompozytorka,  bluesowo-rockowych brzmień́ z elementami amerykańskiego folku.

Galeria zdjęć

Sound’n’Grace

Chór wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Koncertuje 10-osobowym składzie. To niezapomniana dawka pozytywnej energii  muzyki zagranej na najwyższym poziomie.

Miodu (Jamal)

Wokalista, tekściarz i kompozytor projektu Jamal, który cały czas poszukuje i eksperymentuje. W 2020 wydal solowa płytę dal fanów starej raperskiej szkoły. 

Gutek (Indios Bravos)

Piotr Gutek Gutkowski, przez lata głos formacji Indios Bravos, wydał „Stan rzeczy”, w 2021 r. wydał  pierwszą solową płytę. 

Galeria zdjęć

I Grades

Duet dwóch wokalistek – Magdy „Jazzy” Dzięgiel i Basi „Barbarosie” Miedzińskiej, które od ponad 10-ciu lat pracują jako chórzystki zarówno w studiu jak i na scenie z czołowymi artystami nurtu reggae, pop i r’n’b.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl