wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Mój Wrocław 60/80 – wystawa fotografii Andrzeja Paluchiewicza w OPT Zamek w Leśnicy

Nastrojowy Ostrów Tumski z góry i z poziomu kostki brukowej, zabytkowa attyka ze sterczynami i herbem Wrocławia, most Zwierzyniecki, kościół Najświętszej Marii Panny z perspektywy mostów Młyńskich. Pokazujemy kilka zdjęć Andrzeja Paluchiewicza, przed laty związanego z teatrem Grotowskiego. Na zachętę. Więcej na rozpoczętej 13 stycznia wystawie w OPT Zamek. Warto odwiedzić!

Reklama

My mamy pięć zdjęć Wrocławia autorstwa Andrzeja Paluchiewicza, ale na tej wystawie jest ich więcej:

Mój Wrocław 60/80 można oglądać w OPT Zamek w Leśnicy (dawnej Centrum Kultury Zamek) od 13 stycznia (wernisaż o godzinie 19.00) do 26 lutego 2023 roku.

Wystawa pokazuje miasto. Zgromadzone na niej zdjęcia pochodzą z różnych lat. Są wśród nich przetworzone kolorowe impresje, obrazki czarno-białe, takie jak stare ryciny, utrwalone refleksy światła na fragmentach architektury.

Zdjęcie, niejednokrotnie, staje się materiałem, z którego powstaje obraz stworzony w wyobraźni. Gra kolorów, kontrasty, rozmycia. Te wszystkie zabiegi stosuje autor, żeby uzyskać satysfakcjonujący go rezultat. Ale podstawą zawsze jest moment, który odnajduje w naturze światła, w ruchu, w postaci. Ta chwila, kiedy robi zdjęcie.
OPT Zamek

Andrzej Paluchiewicz fotografuje od 60 lat. Swoją pasję intensywnie rozwijał już w latach 60. będąc członkiem zespołu Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Zdjęcia powstałe w tamtym i późniejszym okresie stały się przedmiotem wielu wystaw w Polsce i na świecie. W 1976 rozstał się z teatrem i wyjechał  do Szwecji. Nie porzucił jednak fotografii. Interesował go portret, krajobraz, architektura. Z czasem odkrył efekty malarskie, jakie można uzyskiwać przetwarzając zdjęcia.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl