wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Gitarzysta wszech czasów Al Di Meola wystąpi we Wrocławiu. To jego jedyny koncert w Polsce
Na zdjęciu Al Di Meola, gitarzysta www.aldomeola.com
Na zdjęciu Al Di Meola, gitarzysta

Gitarzysta Al Di Meola wystąpi we Wrocławiu. Uznawany za najwybitniejszego gitarzystę wszechczasów muzyk zagra w Synagodze Pod Białym Bocianem w ramach Ethno Jazz Festwial. Zaprezentuje utwory z ostatniego albumu „Across The Universe”. To jego jedyny koncert w Polsce podczas jesiennego tournee po Europie.

Reklama

Gitarzysta wszech czasów Al Di Meola wystąpi 28 listopada 2022 r. we Wrocławiu, w Synagodze pod Białym Bocianem. Koncert amerykańskiego wirtuoza gitary to jedno z wydarzeń Ethno Jazz Festival.

Di Meola we Wrocławiu: Powrót dobrego znajomego

Al Di Meola uchodzi za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii. W swoich kompozycjach korzysta z elementów jazzu, rocka, world music.

Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, nagrywał z najważniejszymi artystami drugiej połowy XX wieku, partnerowali mu m.in. Frank Zappa, Jimmy Page, Stevie Wonder, Chick Corea, Paco De Lucia, John McLaughlin, Jean-Luc Ponty, Stanley Clarke, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Phil Collins, Santana, Herbie Hancock. Jest laureatem wielu branżowych nagród, w tym GRAMMY oraz Guitar Player Magazine.

We Wrocławiu był kilkukrotnie, brał udział np. w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Podczas obecnej trasy koncertowej promuje swój najnowszy album (nagranej w 2020 roku) płyty: „Across The Universe”.

Koncert w Synagodze pod Białym Bocianem 28 listopada 2022 r. godz. 19. Bilety kosztują od 90 zł do 200 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl