wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Gdzie oznakujesz swój rower?

Od kilku lat wrocławska policja prowadzi program prewencyjny „Twój rower – Twoja własność”. Polega on na znakowaniu rowerów i wpisywaniu ich do policyjnej bazy. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Policyjne akcje organizowane są przy okazji różnych rowerowych imprez, ale swój jednoślad można oznakować nie tylko „od świeta”.

Reklama

Akcja znakowania rowerów prowadzona jest w ramach programu prewencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu „TWÓJ ROWER - TWOJA WŁASNOŚĆ". Swój jednoślad można oznakować zgłaszając się do jednej z 10 komend we Wrocławiu umawiając się wcześniej z koordynatorem.

Listę komend, które prowadzą akcję znakowania rowerów oraz kontakt do koordynatorów znajdziecie na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu 

Udział w programie jest zupełnie bezpłatny. Wystarczy spełnić kilka wymogów.

Rower powinien być odpowiednio wyposażony

  • z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
  • z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;
  • co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Aby przystąpić do programu należy wypełnić formularz - Zgłoszenie przystąpienia do policyjnego programu „Twój Rower - Twoja Własność". Formularz zgłoszeniowy otrzymamy w każdym komisariacie na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Dyżurny komisariatu przekaże nam informacje i skontaktuje z policjantem odpowiedzialnym za znakowanie rowerów.

W formularzu należy wypełnić następujące rubryki

  • Imię, nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • Rodzaj i numer dowodu tożsamości
  • Marka roweru
  • Numer roweru

Kliknij w obrazki, aby je powiększyć

Galeria zdjęć

Na każdy rower przyklejany jest numer identyfikacyjny, który trafia do bazy policyjnej. Oznakowany w ten sposób jednoślad staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. W przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej też można odnaleźć jego właściciela. Każdy właściciel, który przystąpi do programu otrzymuje dokument potwierdzający „tożsamość roweru” oraz dane właściciela.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama