wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Na torowiska wyjechał tramwaj promujący Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice [ZDJĘCIA]

Sympatycy wyścigów i sportów jeździeckich dostali w tym roku na mikołajki tramwaj oklejony grafiką promującą działalność wrocławskiego toru na Partynicach. Na wagonach są konie wyścigowe i rekreacyjne, a z drugiej strony muzycy i biegacze. Tramwaj partynicki będzie woził pasażerów przez rok na różnych trasach. Zobaczcie, jak się prezentuje!

Reklama

Tramwaje konne jeździły po Breslau od 1877 do 1906. Ostatnie konie zjechały do stajni 116 lat temu. Teraz znów połączyły się z wagonami, ale w zupełnie inny sposób. Nikogo nie ciągną, lecz przyciągają – na Partynice.

– Przez najbliższy rok po Wrocławiu będzie kursował tramwaj oklejony materiałami promującymi działalność Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – informuje Piotr Makarewicz z WTWK Partynice.

Mikołajkowy prezent dla fanów wyścigów konnych we Wrocławiu

Tramwaj partynicki wyjechał na tory 6 grudnia. – Wspólnie z MPK Wrocław postanowiliśmy sprawić wyjątkowy, mikołajkowy prezent wszystkim fanom wyścigów konnych i sportów jeździeckich – wyjaśnia Piotr Makarewicz. – Na tramwaju są konie wyścigowe w efektownych, skokowych ujęciach, ponadto na pojeździe zobaczymy również konie ze stajni rekreacyjnych, na których prowadzimy naukę jazdy konnej oraz konie sportowe — opisuje.

Każdy tramwaj ma dwie wyklejone strony. Na grafice jest zespół muzyczny, rodzina na pikniku oraz biegacze, którzy często trenują na ścieżce wokół toru wyścigowego. – Partynice to także popularne we Wrocławiu miejsce spędzania wolnego czasu, arena wielu imprez plenerowych i muzycznych – stwierdza Makarewicz.

Galeria zdjęć

WTWK Partynice. Gdzie możemy spotkać wyjątkowy tramwaj we Wrocławiu?

„Tramwaj partynicki” można spotkać w różnych częściach miasta, gdyż nie został przywiązany do jednej trasy.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl