wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ważna droga rowerowa powstaje na pl. Wróblewskiego

Nowa trasa pozwoli połączyć ścieżki wzdłuż ul. Na Grobli z centrum miasta. fot.:ZDIUM WROCŁAW

Na ul. Walońskiej i pl. Wróblewskiego powstaje nowa droga rowerowa. Prowadzi ona również przez most Oławski, gdzie już drogowcy wyłożyli nową nawierzchnię. Wszystkie prace miały zakończyć się w grudniu, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się to wcześniej.

Reklama

– Dzięki tej inwestycji uda się połączyć kilka ważnych tras, zapewniając komunikację między innymi z centrum od strony ul. Na Grobli. Co więcej nowa trasa będzie świetnym przedłużeniem tej oddanej niedawno wzdłuż rzeki Oławy. To oznacza, że z ulicy Krakowskiej będzie można przejechać na pl. Wróblewskiego malowniczą trasą z pominięciem ul. Traugutta – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Nabrzeża rzeki Oławy przeszły metamorfozę

W tej chwili wykonawca prac wyłożył już wzdłuż ul. Walońskiej nową nawierzchnię, przykrył tym samym niebezpieczne dla rowerzystów stare tory tramwajowe, które były w ulicy. Na moście Oławskim powstały nowe chodniki i trwa układanie drogi rowerowej z kostki granitowej. Na pl. Wróblewskiego, na wyspie tramwajowej, zostały odpowiednio przestawione latarnie.

W tamtym rejonie w ramach WBO zostanie wyznaczona również droga rowerowa po wschodnio-południowej stronie placu Społecznego.

To nie wszystkie inwestycje rowerowe, które są w tym roku realizowane we Wrocławiu. Niedawno zakończyła się budowa odcinka tras rowerowych w rejonie centrum w ciągu ulic Janickiego, św. Katarzyny, Kraińskiego i św. Ducha.

Czytaj więcej: Sieć wrocławskich dróg rowerowych coraz bardziej spójna

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama