wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Rowerzyści
 4. Wskakuj na rower i kręć! Trwa druga edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”. Do wygrania nagrody [SZCZEGÓŁY]

Wskakuj na rower i kręć! Trwa druga edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”. Do wygrania nagrody [SZCZEGÓŁY]

Paulina Falkiewicz,

Na zdjęciu: grupa rowerzystów w parku Fot. Hipek Terpiński
Na zdjęciu: grupa rowerzystów w parku

1 października ruszyła druga edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”. Przez dwa miesiące wrocławianie, którzy wybiorą rower, jako główny środek transportu, będą konkurować między sobą o cenne nagrody. Wśród nich: rowery, kursy językowe czy wejściówki do miejskich atrakcji. Już ponad 1000 uczestników wykonało ponad 2 tysiące przejazdów!

Reklama

„W kółko kręcę” – aktywność dla każdego z nas

„W kółko kręcę” to rywalizacja rowerowa skierowana m.in. do aktywnych zawodowo, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych czy seniorów. Aby przyłączyć się do zabawy, wystarczy pobrać na telefon aplikację.

Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 października do 30 listopada regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu. To może być praca, szkoła, uczelnia czy klub seniora
Tomasz Stefanicki, zastępca dyrektora Biura Zrównoważonej Mobilności

Cel aplikacji „W kółko kręcę”? Rower to świetny środek transportu

Celem akcji jest promocja roweru jako szybkiego, zdrowego, taniego i niezależnego środka miejskiego transportu, a także przedłużenie sezonu rowerowego.

W poprzedniej edycji uczestnicy w ramach 50 tys. przejazdów pokonali razem ponad 316 tysięcy kilometrów. To dystans odpowiadający ośmiokrotnemu okrążeniu Ziemi
Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności

– Liczymy na to, że w tym roku uda się „okrążyć Ziemię” co najmniej dziewięciokrotnie! „W kółko kręcę” to kolejna akcja zachęcająca we Wrocławiu do codziennego korzystania z roweru. We wrześniu w podobnej rywalizacji wzięli uczniowie i przedszkolaki w ramach dogrywki Rowerowego Maja – dodaje Urszula Jagielnicka.

Ważnym aspektem rywalizacji jest również ekologia. Dzięki zeszłorocznym przejazdom w ramach „W kółko kręcę” ograniczono emisję ponad 41 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla.

„W kółko kręcę”. Zobacz, jak wziąć udział w rywalizacji!

Rejestracja jest prosta, wykonasz ją w 3 krokach:

 1. Pobierz darmową aplikację „W kółko kręcę”  znajdziesz ją na stronę wkolkokrece.pl oraz w sklepach internetowych (m.in. App Store, Huawei AppGallery) i zarejestruj się do gry.
 2. Oznacz w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (np. lokalizację pracy, szkoły, uczelni).
 3. Wsiądź na rower i rejestruj przejazdy.

„W kółko kręcę” 2022. Zdobądź atrakcyjne nagrody

Dla uczestników rywalizacji „W kółko kręcę” przygotowano wiele atrakcyjnych nagród, wśród nich rowery, kursy językowe i vouchery.

Co ważne, nagrodę główną, czyli rowery zdobędą osoby, które zajmą w rankingu 5., 15. i 55. miejsce. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na wygraną - nie tylko wyczynowcy. Z kolei najlepszy z uczniów szkoły ponadpodstawowej wygra kurs języka obcego
Magdalena Kroma z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki

Lista nagród:

 • 3 rowery,
 • kurs języka hiszpańskiego/angielskiego,
 • sakwy rowerowe,
 • płaszcze przeciwdeszczowe dla rowerzystów,
 • ochraniacze przeciwdeszczowe na buty,
 • bluzy z kapturem,
 • książka o tematyce rowerowej: GlobRower, Rowerowe ABC oraz Być jak Kopenhaga,
 • zapięcia rowerowe – U-lock.

Nie zabraknie wejściówek i voucherów do ponad 20 wrocławskich atrakcji (sportowych, kulturalnych czy edukacyjnych) i kawiarni, a także zniżek w serwisach rowerowych.

Rywalizacja rowerowa we Wrocławiu. Zasady punktacji

 • 50 punktów za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km na trasie miejsce zamieszkania – praca/szkoła/uczelnia/klub seniora lub praca/szkoła/uczelnia/klub seniora – miejsce zamieszkania, wskazanych przez uczestnika przy rejestracji do rywalizacji, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut.
 • 1 pkt – 1 kilometr. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt – z limitem maksymalnie 30 punktów dziennie.
 • 5 pkt za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut, z limitem maksymalnie 4 przejazdów dziennie.
 • 50 pkt za każde 5 dni z rzędu regularnej jazdy – punkty będą przyznawane po każdych 5 dniach, w którym uczestnik zarejestruje przejazdy o minimalnej długości 1,5 km.
 • 10 pkt za skuteczne zaproszenie osoby do rywalizacji (maksymalnie 10 osób) oraz 2% punktów zaproszonego każdego dnia dla zapraszającego z limitem maksymalnie 10 zaproszonych.

Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za regularną jazdę 5 dni z rzędu (w przypadku przejazdów o minimalnej długości 1,5 km). Dla najwytrwalszych, od 12 listopada przyznawane punkty będą dodatkowo liczone podwójnie.

Szczegóły rywalizacji i regulamin na www.wkolkokrece.pl i na facebookowym wydarzeniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl