wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Mniej połączeń linii Wizz Air z Wrocławia. Skąd taka decyzja?
Samolot linii Wizz Air na płycie wrocławskiego lotniska fot. Port Lotniczy Wrocław
Samolot linii Wizz Air na płycie wrocławskiego lotniska

Z wrocławskiego lotniska nie polecimy na razie liniami Wizz Air do Birmingham (Wielka Brytania), Burgas (Bułgaria), Dubrownika (Chorwacja), Kutaisi (Gruzja), Rodos (Grecja) i Walencji (Hiszpania) – przewoźnik na jakiś czas wycofa jedną ze swoich dwóch maszyn ze swojej bazy w naszym mieście.

Reklama

Wizz Air uziemił część swojej floty ze względu na wykrytą przez producenta silników potencjalną wadę. Samoloty trzeba skontrolować, a to oznacza konieczność wyłączenia ich na jakiś czas z użycia, a co za tym idzie anulowania części lotów.

Problem dotyczy dużej liczby samolotów tej linii w wielu portach lotniczych całej  Europy. W Polsce anulowała prawie 20 tras.

Mniej lotów z Wrocławia

Wizz Air na czas obowiązkowych przeglądów technicznych wycofa jedną z dwóch maszyn ze swojej bazy w naszym mieście.

Rozmowy na temat ostatecznego wyglądu letniej siatki połączeń linii Wizz Air ze stolicy Dolnego Śląska oraz jej szybkiej odbudowy jeszcze trwają. Na ten moment możemy potwierdzić, że w chwili obecnej z rozkładu linia usunęła połączenia z Birmingham, Burgas, Dubrownika, Kutaisi, Rodos i Walencją.
Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław
– Warto podkreślić, że pomimo zaistniałej sytuacji prognozy dotyczące ruchu pasażerskiego w 2024 roku wciąż są bardzo dobre i zakładają dalszy wzrost liczby pasażerów obsłużonych przez Port Lotniczy Wrocław – dodał Bartosz Wiśniewski. – Według najnowszych prognoz wzrost liczby obsłużonych pasażerów wyniesie ok. 10 proc., co pozwoli nam w bieżącym roku osiągnąć liczbę w okolicach 4,3 mln podróżnych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl