wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zapraszamy na Europejski Tydzień Mobilności 2016

Przed nami Europejski Tydzień Mobilności, obchodzony w całej Europie od 16 do 22 września. Tym razem pod hasłem „Inteligentny transport, silna gospodarka”. W tegorocznym programie jest święto ulicy św. Antoniego z licznymi atrakcjami, zajęcia dla dzieci, Dzień Otwarty MPK, wielki piknik na trawie na ul. Kazimierza Wielkiego, której fragment przez część niedzieli będzie wyłączony z ruchu. Na zakończenie Dzień bez samochodu, czyli bezpłatne podróżowanie wrocławską komunikacją miejską. 

Reklama

Europejski Tydzień Mobilności ma na celu promocję świadomych wyborów każdego z nas, zachęca do łączenia i zmieniania sposobów poruszania się po mieście. Tydzień jest także okazją i dobrą platformą dla inicjatyw władz lokalnych, stowarzyszeń i organizacji w zakresie promocji zrównoważonego transportu miejskiego. Przed nami tydzień wydarzeń, który zakończy 22 września Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską pojedziemy tego dnia za darmo. 

 

Święto ulicy i mnóstwo atrakcji – 16 września

Tydzień mobilności 2016 rozpocznie się symbolicznym i wymownym wydarzeniem pełnym atrakcji, którym będzie Święto ulicy św. Antoniego. Impreza podkreślae nowe oblicze tej ulicy. Został tam uspokojony ruch samochodowy, więcej miejsca powstało dla pieszych i rowerzystów. Ulica się ożywiła i przyciąga więcej ludzi. 16 września pojawią się tam tematyczne platformy, będą do dyspozycji warsztaty rowerowe, strefa z DJ, a nawet zajęcia z jogi.

Święto ul. św. Antoniego

Święto ul. św. Antoniego

W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / Zajęcia dla dzieci
Termin 16 września 2016 od 16:00 do 20:00

Miejsce ul. św. Antoniego

Zobacz

Dzień Otwarty MPK Wrocław – 17 września

 

Dzień Otwarty MPK to nie lada gratka dla miłośników transportu ale i dla najmłodszych. Jak co roku, na zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich przygotowano masę atrakcji. W planie imprezy będzie szalenie popularna lekcja jazdy tramwajem, wycieczki zabytkowymi składami, pokazy ratownictwa i sprzętu MPK. Wszystiego będzie można dotknąć i wszystko obejrzeć. Dodatkowo Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza wszystkich wrocławian na przejażdżkę zabytkowym tramwajem Konstal 4N1 z 1960 r. (zwanym potocznie Enusią). 

Dzień Otwarty MPK Wrocław

Dzień Otwarty MPK Wrocław

Eventy / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin 17 września 2016 od 10:00 do 15:00

Miejsce Zajezdnia tramwajowa nr IV - Borek

Zobacz

Piknik ESK na ul. Kazimierza Wielkiego

Już w niedzielę, 18 września, na fragmencie ul. Kazimierza Wielkiego przy Barbarze odbędzie się wielki happening Sztuka #tuiteraz. Ulica Kazimierza Wielkiego, pod Barbarą – Infopunktem ESK Wrocław 2016 – pokryje się trawnikiem o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Na tak powstałym terenie zielonym pojawią się leżaki, fotele, pufy, food trucki, badminton i turnball.

Ulica będzie wyłączona z ruchu kołowego w niedzielę, 18 września, w godzinach od 10.00 do 19.00. W tym dniu stanie się przestrzenią całodziennego happeningu dla wrocławian. 

Wokół ścisłego centrum i obok miejsca happeningu co 20 minut będzie kursował zabytkowy tramwaj Konstal 4N1 z 1960 r. (zwany potocznie Enusią). Pasjonaci z Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zapraszają na jego pokład.

ROZKŁAD JAZDY [doc]

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych - czytaj więcej

 

Sztuka #tuiteraz  w ramach ESK

Sztuka #tuiteraz w ramach ESK

Performance / Eventy / W plenerze / Dla wszystkich / Happeningi / ESK
Termin 18 września 2016 od 10:00 do 19:00

Miejsce Kazimierza Wielkiego

Zobacz

Niebieskie tramwaje – zajęcia dla rodzin

Niedzielny poranek w Centrum Sztuki Wro. Filmy animowane i zajęcia twórcze dla dzieci i rodzin. Centrum Wro, ul. Widok 7, godz. 12.30-14.30 

Transportowa edukacja dla dzieci

Najmłodsi w ramach obchodów Tygodnia Mobilności od 19 do 21 września mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych w Domu Europy przy ul. Widok 10. Zapisy przyjmowane są przez e-mail: [email protected] lub numerem telefonu 71 32 40 909

Dzień bez samochodu

22 września decyzją Rady Miejskiej we Wrocławiu jazda komunikacją miejską jest bezpłatna. W ten dzień będzie darmowa też godzina korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Dzień bez samochodu 2016

Dzień bez samochodu 2016

Eventy / Dla wszystkich / Akcje społeczne
Termin 22 września 2016 od 00:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Pełny program wydarzeń

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

Eventy
Termin od 16 września 2016 do 22 września 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Organizatorzy:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama