wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku autobusu linii 110 we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]
Do wypadku doszło w piątek, późnym popołudniem,  we Wrocławiu. Na zdjęciu widać autobus, w którym zostali ranni pasażerowie i karetkę pogotowia ratunkowego. fot. świadek wypadku
Do wypadku doszło w piątek, późnym popołudniem, we Wrocławiu. Na zdjęciu widać autobus, w którym zostali ranni pasażerowie i karetkę pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem, na ulicy Kamiennej, tuż przed przystankiem Kamienna. Kierowca autobusu linii 110, obsługiwanego przez firmę Mobilis, podwykonawcę MPK, raptownie zahamował. W wyniku tego manewru siedmiu pasażerów przewróciło się. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Przeczytajcie szczegóły tego zdarzenia.

Reklama

Co było przyczyną raptownego hamowania?

- Tuż przed autobusem jechał samochód nauki jazdy, który zahamował. Kierowca autobusu nie zachował bezpiecznej odległości i, żeby nie wjechać w tył samochodu, też nagle zahamował – relacjonuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

W wyniku nagłego manewru siedem osób przewróciło się.

Kierowca „elki” pojechał dalej. Kierowca autobusu zatrzymał pojazd na przystanku „Kamienna”. Do rannych pasażerów zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Siedem osób: dwójka dzieci i pięcioro dorosłych, zostało poszkodowanych w wyniku nagłego hamowania. Trójka z nich została zabrana do szpitala.
informuje Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK

- Życiu poszkodowanych pasażerów nic nie zagraża – informuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb. – Kierowca autobusu był trzeźwy – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy przed godziną 20., dwie osoby, po udzieleniu im pomocy w szpitalu, zostały wypuszczone do domu. Jedna – pozostała na obserwacji w placówce.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i służby MPK.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl