wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Trwa wrześniowa dogrywka akcji Rowerowy Maj. Zachęca dzieci do aktywnych dojazdów do szkół i przedszkoli
Dzieci dojeżdżają do swoich szkół i przedszkoli najczęściej w towarzystwie rodziców fot. UM Wrocław
Dzieci dojeżdżają do swoich szkół i przedszkoli najczęściej w towarzystwie rodziców

Dwa tysiące dzieci z 42 szkół i przedszkoli dojeżdża na zajęcia we wrześniu - rowerem, hulajnogą, na wrotkach i deskorolce. Dzieje się to w ramach akcji Rowerowy Maj Dogrywka, która potrwa do 22 września. Dla najlepszych przewidziano nagrody

Reklama

Jak mówi stare przysłowie... „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”. Dokładnie z takiego założenia wyszli twórcy akcji Rowerowy Maj. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli do dojazdów do szkół na rowerach, hulajnogach, wrotkach czy deskorolce. 

Galeria zdjęć

Dwa tysiące dzieci i młodzieży z z 42 szkół i przedszkoli

Pierwsza część akcji odbyła się w maju tego roku i cieszyła się dużą popularnością. Podobnie jest podczas wrześniowej dogrywki, która potrwa do 22 września. Tym razem bierze w niej udział aż dwa tysiące dzieci z 42 szkół i przedszkoli.

O tym, w których palcówkach dzieci najchętniej wybierały dojazdy rowerem, hulajnogą i innymi aktywnymi sposobami dostania się na lekcje, organizatorzy poinformują pod koniec tego miesiąca.

Dla najlepszych przewidziano nagrody  vouchery do kina Nowe Horyzonty.

Cały rok trwa konkurs Młodzi  Aktywnie zMOBILizowaNI

Urząd Miejski zorganizował także całoroczny konkurs Młodzi – Aktywnie zMOBILizowaNI. Szkoła najmocniej stawiająca na edukację i działania w zakresie aktywnej mobilności otrzyma na koniec roku szkolnego nagrodę w wysokości 12 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl