wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejarze Polregio zapowiadają strajk generalny. Odwołanych może zostać wiele pociągów we Wrocławiu

Na dworzec Wrocław Główny dojeżdża codziennie tysiące pasażerów korzystających z usług spółki Polregio. fot. Tomasz Hołod
Na dworzec Wrocław Główny dojeżdża codziennie tysiące pasażerów korzystających z usług spółki Polregio.

Na 16 maja planowany jest strajk kolejarzy z Polregio w całej Polsce. Duże problemy z dojazdami mogą mieć osoby korzystające z kolei w naszym mieście. Codziennie z dworca Wrocław Główny odchodzi ponad sto pociągów tego przewoźnika.

Reklama

Spółka Polregio na swojej stronie internetowej codziennie podaje najnowszy komunikat dotyczący utrudnień. 

Z uwagi na niestabilną sytuację, uprzejmie prosimy o monitorowanie przed podróżą umieszczanych na stronie przewoźnika komunikatów i rozkładów jazdy.
czytamy na stronie Polregio

Zobacz ile pociągów Polregio dziennie jedzie przez Wrocław

Jeśli w poniedziałek, 16 maja dojdzie do strajku generalnego w spółce, problemy będzie miało również wielu pasażerów korzystających z jej pociągów we Wrocławiu i okolicach. Codziennie takie połączenia wybiera u nas tysiące osób. Przez dworzec Wrocław Główny przejeżdża ponad sto składów Polregio dziennie.

Związki zawodowe zrzeszające pracowników domagają się podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 roku.

W referendum strajkowym niemal wszyscy opowiedzieli się za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej. Efektem będzie unieruchomienie całej spółki.
Leszek Miętek, prezydent Zw. Zaw. Maszynistów Kolejowych w Polsce dla PAP

Zdaniem Polregio koszt takich podwyżek dla firmy wyniósłby około 124 mln zł rocznie.

Pociągi Polregio na dworcu Wrocław Główny. Kierunki

Spółka Polregio jest największym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce. W ciągu roku z jej usług korzysta, według danych firmy, prawie 72 mln pasażerów. Jej udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce wynosi ok. 27 proc. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama