wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Z Wrocławia do Splitu samolotem

Fot. Shutterstock

Od czerwca rusza połączenia lotnicze z Wrocławia do Splitu, które uruchamia tania linia lotnicza Wizz Air. Można już rezerwować bilety.

Reklama

Do Splitu na tydzień, albo dwa

Pierwszy lot z Wrocławia do Splitu zaplanowano 20 czerwca. Loty będą realizowane raz w tygodniu – w niedzielę: wylot z Wrocławia o godzinie 17.30, lądowanie w Splicie o godz. 19.10; wylot ze Splitu o godz. 19.50, lądowanie we Wrocławiu o godz. 21.30.

W systemie rezerwacyjnym online przewoźnika są dostępne bilety. Na sierpniowe loty można znaleźć bilety w cenie od 129 za podróż w jedną stronę. – Latem Polacy na nowo odkrywali Chorwację. Był to bardzo popularny kierunek. Wiele osób pojechało tam na wakacje samochodem. W tym roku, z uwagi na nowe połączenie lotnicze, Chorwacja może być jeszcze bardziej zachęcająca – przewiduje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czytaj też:  Bramki do automatycznej odprawy na wrocławskim lotnisku

 

fot. Shutterstock

W tegorocznym letnim rozkładzie prawdopodobnie znajdzie się także inna nadmorska miejscowość w Chorwacji – Zadar. To z kolei kierunek z siatki lotów taniej linii Ryanair. Pierwsze loty zapowiedziane są na lipiec.

Letni rozkład od końca marca

Położony nad Adriatykiem Split to druga po Burgas nowość ogłoszona w Porcie Lotniczym Wrocław w ostatnich tygodniach.

– Wraz z przewoźnikami intensywnie pracujemy nad rozkładem. Na pewno znajdą się w nim popularne kierunki wakacyjne na południe Europy. Nie zabraknie połączeń obsługiwanych przez przewoźników sieciowych do międzynarodowych portów przesiadkowych, z których skorzystają też osoby podróżujące służbowo. Będą także czartery do znanych i lubianych kurortów – zapowiada Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na oficjalne potwierdzenie rozkładu trzeba poczekać, ale jesteśmy dobrej myśli. Optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy, że podróżowanie będzie w kolejnych miesiącach coraz bardziej dostępne – dodaje.

Letni rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca. Obecnie w planie są takie kierunki od tanich linii lotniczych jak m.in. Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo, Kijów, Zadar i Split. Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe.

Lista może się zmieniać. Dwie ostatnie nowości wprowadzone przez Wizz Air – Split i Burgas – pozwalają mieć nadzieję, że kierunków będzie przybywać.

materiały prasowe Portu Lotniczego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama