wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. 30 listopada wrocławskie rowery miejskie zjeżdżają na przerwę zimową. Wypożyczalnia wznowi działalność 1 marca 2023 roku
Na zdjęciu: dostawca jedzenia na stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego w Rynku Oleksander Poliakovskyi
Na zdjęciu: dostawca jedzenia na stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego w Rynku

30 listopada to ostatni dzień działania Wrocławskiego Roweru Miejskiego w tym roku. Rowery powrócą po przerwie zimowej. Operator, którym wciąż będzie firma Nextbike, deklaruje gruntowny przegląd rowerów, dostawienie nowych i dziesięć kolejnych stacji. Jedna z nich będzie na lotnisku. Zobaczcie szczegóły!

Reklama

30 listopada, w środę, zamyka się Wrocławski Rower Miejski (WRM). Rowery powrócą po przerwie zimowej, w trakcie której wszystkie przejdą gruntowny przegląd. Wypożyczalnia wznowi działalność 1 marca 2023 roku.

Wrocławski Rower Miejski. Co nowego od 2023 r.?

Od nowego sezonu przybędzie stacji. Oto nowe:

 1. Pełczyńska (dworzec kolejowy)
 2. Starodębowa (przystanek kolejowy)
 3. Przy Torze (przystanek kolejowy)
 4. Kopycińskiego / Drabika
 5. Ziemniaczana / Boiskowa
 6. Czarnuszkowa / Waniliowa
 7. Port Lotniczy
 8. Bierutowska
 9. Grapowa / Sygnałowa
 10. Ibn Siny Awicenny (dworzec kolejowy)

– O kolejne lokalizacje, dzięki którym każde wrocławskie osiedle będzie podłączone do systemu WRM, wnioskowali sami mieszkańcy – zaznacza Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia. – Zależało nam również, aby rower miejski pojawił się na węzłach przesiadkowych i przy dworcach kolejowych, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dojazdu na lub z dworca – dodaje.

Galeria zdjęć

20 minut wciąż za darmo, więcej rowerów i nowa aplikacja               

Po dodaniu 10 nowych, liczba stacji w mieście wzrośnie do 230. Wszystkie będą wyposażone w totemy i stojaki, a 40 z nich w pompki rowerowe. – W przerwie zimowej wymieniane będą wszystkie okleiny na stacjach rowerowych, część z nich zostanie zmieniona, aby ujednolicić system tak, że pozostaną tylko te mniejsze totemy – zapowiada Cezary Dudek z firmy Nexbike, która pozostaje operatorem wypożyczalni na dwa kolejne lata.

Operator deklaruje, że oprócz 10 stacji dostawi 100 rowerów tradycyjnych (łącznie 2300). Będą także nietypowe, takie jak elektryczne, tandemy i transportowe.  

Kolejną nowością będzie aplikacja, która zastąpi obecną. Przypominamy, że aplikacja służy przede wszystkim do wypożyczania rowerów, sprawdzania ich dostępności i lokalizacji stacji, a także zgłaszania usterek.

Zwiększą się ceny, ale pierwsze 20 minut jazdy pozostaje darmowe. Kolejne 40 minut będzie kosztowało 3 zł (do tej pory 2 zł). Każda następna rozpoczęta godzina to 6 zł (wcześniej 4 zł).

Przykładowo:

 • 20 minut jazdy = 0 zł;
 • 120 minut jazdy = 9 złotych.

W 2023 roku wypożyczalnia będzie działała także zimą. – Wiemy, że wrocławianie przyzwyczaili się do tego, że z rowerów miejskich korzystają cały rok, dlatego od przyszłego sezonu zwiększy się liczba jednośladów dostępnych od grudnia do końca lutego i będzie ich 1150 – zapowiada Urszula Jagielnicka.

WRM Nextbike. Najlepszy sezon w historii             

Rowerami miejskimi jeździ się coraz częściej, o czym świadczą dane podawane przez operatora, który informuje o najlepszym sezonie w jedenastoletniej historii. Wrocławianie wypożyczyli w tym roku rowery ponad dwa miliony razy. Na koniec 2021 roku stanęło na 1 960 540. Rekord został poprawiony o około 100 000.

Pozostałe statystyki z kończącego się sezonu 2022 Wrocławskiego Roweru Miejskiego:

 • łączny czas używania rowerów – 672 312 godzin, co daje ponad 28 000 dni;
 • przejechany dystans – 5 409 625 kilometrów;
 • nowi użytkownicy – 41 226;
 • liczna wszystkich użytkowników – 351 112.

Do zobaczenia na trasie wiosną!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl