wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Remont ul. Królewieckiej. Którędy objazd?
Kliknij, aby powiększyć
Zmiany w organizacji ruchu na Maślicach dotkną również pasażerów MPK. Na zdjęciu autobus MPK Wrocław Tomasz Hołod
Zmiany w organizacji ruchu na Maślicach dotkną również pasażerów MPK. Na zdjęciu autobus MPK Wrocław

Program szybkich wymiany nawierzchni dotarł na Maślice. Nowy asfalt zyska ul. Królewiecka. Pełną parą prace ruszą w poniedziałek 6 maja, ale już w nocy z soboty na niedzielę (z 4 na 5 maja) ruch na drodze będzie jednokierunkowy. Po staremu jeździć będziemy w kierunku centrum. W przeciwną stronę objazd poprowadzony został ul. Maślicką.

Reklama

Królewiecka jednokierunkową będzie na niemal całej długości, od skrzyżowania z al. Śląska do skrzyżowania z Maślicką i Brodzką. W kierunku centrum będziemy poruszać się bez zmian, natomiast w stronę Pracz Odrzańskich i Stabłowic musimy jechać ulicą Maślicką, która pozostanie dwukierunkowa.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Mapa przedstawia objazd ulicy Królewieckiej
Mapa przedstawia objazd ulicy Królewieckiej

Dwukilometrowy odcinek Królewieckiej remontowany będzie przez około 2-3 tygodnie. Zostanie zerwana stara nawierzchnia, a po regulacji wpustów i studzienek ułożone zostaną nowe warstwy asfaltu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wyjaśnia, że choć tymczasowe stworzenie z Królewieckiej drogi jednokierunkowej powoduje utrudnienia, to jednak dzięki temu roboty szybciej się zakończą i w ostatecznym rozrachunku krócej potrwają perturbacje dla mieszkańców, kierowców i pasażerów.

Inna organizacja ruchu oznacza bowiem zmiany w kursowaniu autobusów 101 i 123. W kierunku Leśnicy będą jeździły Maślicką. Więcej szczegółów poznasz tutaj:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl