wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Będzie bezpieczniej dla pieszych i kierowców przy przedszkolu i szkole na Ołtaszynie we Wrocławiu

Będzie bezpieczniej przy skrzyżowaniu Strachowskiego, Gałczyńskiego i Kurpiów na osiedlu Ołtaszyn. Po pierwsze, szykują tam przejście dla pieszych. Po drugie, poszerzają jezdnię. Prace, zlecone przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, rozpoczęły się w listopadzie i potrwają do wiosny.

Reklama

Obecnie po południowej stronie skrzyżowania trwa odtwarzanie nawierzchni. Wcześniej jezdnia została poszerzona w celu wygładzenia łuku. W środę, 7 grudnia, wykonawca przeszedł na drugą stronę skrzyżowania, gdzie również poszerzy drogę, by złagodzić łuk. Wymaga to zdjęcia nawierzchni jezdni i chodnika.

— Po stronie północnej mamy także do przesunięcia istniejący słup energetyczny, utrudniający przejście pieszym — informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przy skrzyżowaniu będzie nowe, oświetlone przejście wraz z azylem dla pieszych.

Celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa warunków ruchu pieszego w sąsiedztwie przedszkola, szkół podstawowych, przystanków autobusowych, punktów handlowych oraz uspokojenie ruchu kołowego.
ZDiUM

Wszystkie części remontu to:

  • budowa azylu dla pieszych wraz z oświetleniem,
  • usunięcie kolizji ze słupem elektroenergetycznym,
  • przebudowa zjazdu publicznego,
  • przebudowa skrzyżowania poprzez poszerzenie jezdni,
  • pielęgnacja oraz nasadzenia zieleni.

Inwestycja kosztuje ponad 404 tysiące złotych. Płaci gmina Wrocław. Wykonawcą jest spółka Zaberd, która dostała cztery miesiące na wykonanie zadania.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl