wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Remont nawierzchni na al. Hallera. Weekendowe utrudnienia dla kierowców

Będzie remont nawierzchni na al. Hallera mat. prasowe
Będzie remont nawierzchni na al. Hallera

W piątek (25 marca) o godz. 22 rozpocznie się szybki remont nawierzchni w al. Hallera. Prace zakończą się w nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 marca).

Reklama

To drugi etap ekspresowego remontu na al. Hallera. Pierwszy przeprowadzono w grudniu ubiegłego roku na jezdni północnej odcinku między ul. Mielecką i Chabrową. Teraz drogowcy będą działać od ul. Inżynierskiej do skrzyżowania z ul. Grabiszyńską (w stronę ul. Klecińskiej).

Do naprawy wytypowano odcinki o najbardziej spękanej i odkształconej nawierzchni. Rozpoczęcie prac zaplanowano na godzinę 22. Ich zakończenie nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek.

– Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Podczas prac jezdnia będzie zamykana połówkowo, co oznacza, że kierowcy będą mieć do dyspozycji jeden pas zamiast dwóch.

Nowa organizacja ruchu

Na początku grudnia minionego roku zrealizowano odcinek od Mieleckiej do Chabrowej. Zimowe warunki pogodowe i utrzymujące się do tej pory ujemne temperatury w porze nocnej, przesunęły wykonanie remontu na odcinku drugim aż na koniec marca.

Organizacja ruchu zastępczego zostanie wdrożona w piątek 25 marca o godzinie 22:00 poprzez zajęcie prawego pasa ruchu.

Dynamika zaplanowanych robót skutkować będzie przekładaniem ruchu kołowego
z prawego na lewy pas ruchu, i odwrotnie. W obrębie skrzyżowania z ulicą Grabiszyńską organizacja ruchu będzie uwzględniała połówkowe zajęcie jezdni al. Hallera – należy zatem zwracać uwagę na oznakowanie dla odgiętych torów jazdy i czasową redukcję liczby dostępnych pasów.

Realizacja prac w tak krótkim terminie wymaga ich prowadzenia również
w godzinach późnowieczornych i nocnych, co może powodować zakłócenia ciszy nocnej.

Po ułożeniu ostatniej warstwy nawierzchni, w nocy z 27/ 28 marca w alei Hallera oraz w obrębie skrzyżowania z ulicą Grabiszyńską zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe. Będzie uwzględniało zupełnie nową organizację ruchu przygotowaną przez Wydział Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia.

Jak informuje ZDiUM projekt ma na celu poprawę płynności ruchu i przewiduje poszerzenie wlotu al. Hallera kosztem wysepki kanalizującej ruch (korekta geometrii zrealizowana w ramach przebudowy rozjazdów przez MPK) i utworzenie w ten sposób dodatkowego pasa ruchu. Korekta obejmie również wlot ul. Klecińskiej poprzez eliminację możliwości skrętu w prawo z drugiego pasa ruchu. Relacja ta jest rzadko wykorzystywana przez kierowców a potencjalnie stwarza możliwe dodatkowe zagrożenia. Nowa organizacja ruchu przewiduje również korektę układu sygnalizatorów oraz zmiany programowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama