wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Dziś pożegnanie ikarusa MPK [TRASA, ROZKŁAD JAZDY]

grafika. MPK Wrocław

W ten weekend, po 33 latach służby we wrocławskim MPK, pojazd marki Ikarus wyjedzie na ulice po raz ostatni. Miłośnicy komunikacji miejskiej i wszyscy chętni mogą wybrać się na ostatnią sentymentalną przejażdżkę tym wozem.

Reklama

MPK Wrocław razem z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje specjalną linię ”I”, która będzie kursowała w niedzielę nietypową trasą od pl. Grunwaldzkiego przez pl. Jana Pawła II, pl. Bema z powrotem do pl. Grunwaldzkiego. Przejazd linią specjalną zajmie około 30 minut i jest darmowy. Można też skorzystać z kilku przystanków na trasie zapoznając się z rozkładem jazdy (patrz poniżej). Imprezie towarzyszy konkurs ogłoszony przez MPK. Te osoby, które wykonają ciekawe zdjęcie z ikarusem w tle i nadeślą je na adres [email protected] otrzymają zestawy upominków od MPK.

33 lata służby dla wrocławian

MPK Wrocław żegna wrocławskie Ikarusy po 33 latach służby. Pierwsze wozy węgierskiego producenta pojawiły się we Wrocławiu w 1981 roku. Od tego czasu MPK Wrocław kupiło aż 325 takich autobusów. Ostatnie sztuki miały na liczniku ponad milion kilometrów.

- I pewnie setki milionów pasażerów przewiezionych w tym czasie. Niejednemu wrocławianinowi zakręci się łezka w oku, podobnie jak dziś z sentymentem wspomina się tramwaje „sto dwójki”, ale pewne jest też to, że pasażerowie jednocześnie odetchną też z ulgą żegnając tak wysłużone wozy – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK.

Na ulice wyjeżdżają solarisy

Ostatnie ikarusy skasowano po pojawieniu się w MPK nowych pojazdów – nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych solarisów, które wyparły najbardziej wysłużone wozy. Ostatni z ikarusów trafi teraz w ręce miłośników - Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. 

Solarisy zastąpią stare jelcze i ikarusy

- Chcemy przywrócić mu dawną świetność i wypożyczać chętnym na różne uroczystości – zapowiada Tomasz Paszko, motorniczy z wrocławskiego MPK i wiceprezes Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. – Działamy pro publico bono, więc każda wpłata na rzecz naszego stowarzyszenia pomoże nam w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia. 

Na niedzielę zaplanowano trzy kursy linii „I” startujące z pl. Grunwaldzkiego o godz. 11.00, 11.45 i 12.30. ROZKŁAD JAZDY I TRASA.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl