wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Dane policji po weekendzie. 30 kierowców zatrzymanych w trzy dni
Na zdjęciu policyjny radiowóz we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu policyjny radiowóz we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

Wrocławscy policjanci skontrolowali od soboty do poniedziałku ponad 4600 kierujących. Mundurowi wyposażeni w alkomaty oraz testery narkotykowe ruszyli na wrocławskie ulice oraz na drogi powiatu wrocławskiego. Efekt? Zatrzymanie 30 osób, kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Reklama

- Tacy nieodpowiedzialni kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu lub zażyciu środków odurzających nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić ani o grożących im konsekwencjach prawnych – mówi mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jak podkreślają wrocławscy policjanci, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem i zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

- Jeśli widzimy osobę, która w takiej sytuacji chce jechać np. samochodem, to reagujmy – zdzwońmy na numer alarmowy 112, a jeśli możemy, to uniemożliwmy dalszą jazdę – apelują funkcjonariusze z wrocławskiej komendy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl