wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pierwsze nowe autobusy od podwykonawcy MPK już we Wrocławiu

fot. MPK Wrocław

Dziewięć z trzydziestu nowych autobusów podwykonawcy MPK, firmy Mobilis jest już we Wrocławiu. To przegubowe Mercedesy Conecto i „krótkie” Isuzu Cityport. Wszystkie są niskopodłogowe i klimatyzowane Pierwsze na trasy wyjadą 18 stycznia.

Reklama

Przypomnijmy. Jesienią 2019 roku wrocławskie MPk podpisało umowę z nowych podwykonawcą-firmą Mobilis na obsługę kilku linii autobusowych. Dzięki temu pasażerów komunikacji miejskiej we Wrocławiu będzie wozić 30 nowych autobusów. Pierwsze dziewięć już zameldowało się w stolicy Dolnego Śląska. Kolejne pojawią się w transzach.

– Autobusy marki Isuzu Cityport pojawią się w wersji 12-metrowej, natomiast przegubowymi pojazdami będą Mercedesy Conecto – mówi Tomasz Chojnacki, dyrektor techniczny firmy Mobilis. Ten model Isuzu jeździ m.in. w Izraelu, Francji czy we Włoszech. W Polsce ponad 20 takich pojazdów ma MPK Łódź. natomiast Mercedesa Conecto na polskich ulicach można spotkać m.in. w Warszawie i Krakowie. Jeden egzemplarz takiego autobusu był też na testach we Wrocławiu.

Podwykonawca pierwsze kursy dla MPK Wrocław będzie realizował od 18 stycznia. Kolejną linię przejmie na początku lutego. Docelowo Mobilis będzie jeździł na kilku liniach autobusowych, m.in. 101, 133, czy 115. 

– Cieszymy się, że niebawem oddamy do dyspozycji pasażerów następne nowe autobusy, tym razem 30. Szukamy też partnera do wydzierżawienia kolejnych 60 pojazdów. Ten kontrakt umożliwi realizację kolejnych punktów programu autobusowego prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka – mówi Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Czytaj więcej: MPK ogłasza przetarg na dzierżawę nowych autobusów

Mobilis szuka pracowników

Nopwy podwykonawca MPK Wrocław organizuje w tej chwili w stolicy Dolnego Śląska swoją kolejną bazę. Rozpoczęła się też rekrutacja pracowników. Firma oprócz kierowców szuka: mechaników autobusowych, elektryków i elektroników oraz dyspozytorów. Wszelkie informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Mobilis.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama