wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Od rana silne opady śniegu we Wrocławiu. Służby w akcji, ale uważajcie na drogach!

W piątek, 3 lutego od rana we Wrocławiu mocno pada śnieg. Służby wyjechały na drogi, ale i tak w mieście tworzą się korki. Uważajcie! Prezentujemy aktualną sytuację. Według prognoz śnieg może popadać do 15.00. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia białego Wrocławia na redakcja(at)araw.pl.

Reklama

– Prowadzimy kolejną w tym sezonie Akcję Zima. Ekipy naszych wykonawców pracują na drogach i chodnikach – usuwają śliskość oraz śnieg. Prognozy przewidują, że intensywne opady śniegu zmienią się w ciągu najbliższych godzin w opady deszczu. Prosimy, by dostosować prędkość jazdy do panujących warunków – mówi Michał Sałkowski, rzecznik Ekosystemu.

Pamiętajmy też, że za usuwanie śniegu i likwidowanie śliskości na chodnikach odpowiedzialni są właściciele przyległych nieruchomości. A za zimowe utrzymanie dróg wewnętrznych osiedlowych i zakładowych, a także place przed dworcami kolejowymi i autobusowymi odpowiedzialni są zarządcy lub właściciele terenu. Im mieszkańcy powinni sygnalizować sytuację, że na chodniku pod ich blokiem zalega śnieg. 

We Wrocławiu są także duże korki niemal w całym mieście.

Śnieg popada w piątek, 3 lutego do godziny 15.00, ale słabnące opady będą się utrzymywać nawet do 19.00. Ważne, aby uważać późnym wieczorem i w nocy, zwłaszcza na drogach, bo będzie wiał silny wiatr, do 75 km na godzinę. A to już prędkość, która może wyrządzić szkody – podmuch jest w stanie przesunąć ciężarówkę nawet o 1,5 m na jezdni. Na południe od Wrocławia powieje w nocy nawet do 90 km. Zachowajmy czujność!  

Informacje o warunkach na drogach i opadach śniegu będziemy aktualizować na bieżąco. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia Wrocławia w śniegu na redakcja(at)araw.pl. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl