wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Podpisano umowę z Nextbike. Firma będzie operatorem wypożyczalni rowerów miejskich przez najbliższe dwa lata

Podpisano umowę z Nextbike. Firma będzie operatorem wypożyczalni rowerów miejskich przez najbliższe dwa lata

Michał Kurowicki,

Na zdjęciu dwie osoby na pl. Nowy Targ jadące na rowerach wypożyczonych w sieci Wrocławskiego Roweru Miejskiego fot. Tomasz Hołod
Na zdjęciu dwie osoby na pl. Nowy Targ jadące na rowerach wypożyczonych w sieci Wrocławskiego Roweru Miejskiego

W latach 2023 i 2024 operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego będzie firma Nextbike, która podpisała właśnie umowę w tej sprawie z miastem. Od nowego sezonu w wypożyczalniach będzie 2300 rowerów. Przybędzie również kolejnych dziesięć stacji, dzięki czemu wypożyczymy jednoślady na każdym osiedlu Wrocławia.

Reklama

Rower to obecnie bardzo popularny i najtańszy środek transportu we Wrocławiu. Wielu z nas porusza się na swoim własnym jednośladzie. Jednak coraz większa liczba mieszkańców od wielu lat korzysta również z sieci wypożyczalni w ramach Wrocławskiego Roweru Miejskiego (WRM).

 

W sieci wypożyczalni będzie 2300 rowerów i 10 nowych stacji

We wtorek (18 października) podpisano umowę pomiędzy firmą Nextbike i Urzędem Miejskim Wrocławia na obsługę WRM w latach 2023 i 2024. 

Nowa umowa przedłuża działanie systemu o kolejne dwa lata i wprowadza nowe udogodnienia dla mieszkańców, w tym to, że każde wrocławskie osiedle będzie miało dostęp do stacji roweru miejskiego.
Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

W sumie we Wrocławiu od nowego sezonu, czyli od 2023 roku, będzie 230 stacji. To 10 więcej niż do tej pory. Stacje będą wyposażone w totemy i stojaki, a 40 z nich również w pompki rowerowe.

Współpracujemy z Wrocławiem już od 11 lat i cieszę się, że właśnie podpisaliśmy kolejny kontrakt na lata 2023 i 2024. Co się zmieni? Obecnie dostępnych jest 2200 rowerów, a ich ilość zwiększy się o sto rowerów tradycyjnych i dziesięć kolejnych stacji.
Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska

W ofercie będą również dostępne rowery elektryczne, tych operator zapewni 100 sztuk, oraz tzw. rowery nietypowe, w tym handbike, cargo czy tandemy, które będzie można wypożyczyć po wcześniejszym zamówieniu.

Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru za darmo

Tak jak do tej pory pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe, za kolejne 40 minut zapłacimy od nowego sezonu 3 zł (wcześniej 2 zł), a kolejna rozpoczęta godzina to koszt 6 złotych (wcześniej 4 złote).

Zwiększona została liczba rowerów, które będą udostępniane w sezonie zimowym, czyli od grudnia do marca. Tych podczas zimy 2023/24 będzie 1150.

Ze względu na prace związane z odnowieniem systemu i przygotowaniem w pełni do nowego sezonu w czasie zbliżającej się zimy rowerów miejskich na ulicach wyjątkowo nie będzie. Sezon zakończy się 30 listopada, a jego ponowny start zaplanowano na 1 marca 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl