wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Duże zmiany w kursowaniu MPK we Wrocławiu. Od soboty pojedziemy mostem Zwierzynieckim tylko w jedną stronę

Ewa Waplak, Maciej Wołodko, Robert Migdał,
Objazd mostu Zwierzynieckiego od soboty, 16 lipca fot. Maciej Kulczyński
Objazd mostu Zwierzynieckiego od soboty, 16 lipca

16 lipca rozpoczęła się wymiana rozjazdów przy moście Zwierzynieckim, jednym z najstarszych we Wrocławiu. Trasy zmieniło łącznie 20 linii tramwajowych i autobusowych. Od Biskupina do centrum komunikacja miejska jeździ bez zmian, w kierunku do Biskupina obowiązuje objazd. Pierwszy etap prac potrwa około 6-8 tygodni. Oto szczegóły.

Reklama

Rusza remont przy Moście Zwierzynieckim – będą zmiany w kursowaniu MPK Wrocław. 

Z powodzeniem wrocławskie MPK kończy właśnie pięcioetapowe zadanie na placu Jana Pawła II i nie zwlekając podejmuje się modernizacji torowiska przy zjeździe z mostu Zwierzynieckiego w kierunku Biskupina. To niezwykle ważna inwestycja, która zdecydowanie poprawi wrocławianom komfort podróży komunikacją miejską. Prowadzona jest równocześnie z pracami, jakie aktualnie na moście wykonuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Musimy się więc liczyć ze zmianami w organizacji ruchu
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Wspomniane prace konserwatorskie, które prowadzi ZDiUM na samej przeprawie, skutkują zamknięciem chodnika po stronie zoo. Tym samym piesi będą mogli poruszać się drugą stroną ulicy.

Zobacz, jakie zmiany czekają kierowców

Z kolei MPK Wrocław startuje z wymianą rozjazdów przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim. Dlatego na moście, na odcinku od Biskupina do ronda Reagana, dla kierowców oraz MPK obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.

Na samym moście Zwierzynieckim już toczą się prace konserwacyjne, realizowane przez ZDiUM. Chcemy więc jednocześnie przeprowadzić remont rozjazdów tramwajowych tak, by ograniczyć zmiany dla pasażerów jadących na Wielką Wyspę do niezbędnego minimum
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy jadący we wspomnianym kierunku muszą liczyć się z objazdem – przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego i ulicę Mickiewicza. Ruch w stronę centrum odbywać się będzie bez zmian przez most Zwierzyniecki. Ten etap prac potrwa około sześć tygodni.

Oto zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów od 16 lipca. Zobacz! 

W związku z rozpoczęciem pierwszego etapu wymiany rozjazdów tramwajowych, od 16 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany:

Zawieszone kursowanie tramwajów linii 1 i 16

Tramwaje linii 2, 4 i 10

Zmiany w kursowaniu autobusów

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255

Uwaga!

Autobusy linii 115 i 315

Uwaga!

Zmiana lokalizacji przystanków

Z uwagi na przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy

Dodatkowo, przystanek „Bujwida” w kierunku Psiego Pola dla autobusów

Bilety jednorazowe i okresowe na czas remontu

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 71 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – Biskupin; skasowany bilet zachowuje ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 4 lub 10 pomiędzy Biskupinem a placem Grunwaldzkim będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 71; skasowany bilet zachowuje ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 1 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:

pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 16 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

Prace potrwają około 6-8 tygodni.

Zmiany w komunikacji w dniach 6-7 sierpnia

W sobotę 6 sierpnia ma rozpocząć się drugi etap prac polegających na wymianie rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wajdy z mostem Zwierzynieckim. Przez 2 dni z placu Grunwaldzkiego na Bartoszowice i z powrotem będą kursowały autobusy zastępcze linii 701. Od poniedziałku 8 sierpnia na trasę wrócą tramwaje 2, 4 i 10. W stronę Biskupina będą jechały objazdem.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl