wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Inwestycje dla kierowców. Powstaną kolejne parkingi park and ride

Budowa parkingu park and ride między ul. Kosmonautów i Kamiennogórską

W 2021 r. zostaną oddane do użytku kolejne parkingi pozwalające kierowcom zostawić auto i przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Reklama

Obecnie we Wrocławiu jest ponad 20 parkingów „Parkuj i jedź” z łącznie 1450 miejscami postojowymi w każdym rejonie miasta. To sieć parkingów, w pobliżu przystanków i węzłów przesiadkowych. Dzięki nim można bezpiecznie zostawić samochód na najbliższym parkingu i dalej podróżować komunikacją miejską.

Większość z nich to parkingi ogólnodostępne, a z kilku mogą korzystać osoby posiadający kartę URBANCARD. Wybudowany na wybranych parkingach automatyczny system nadzoru wjazdu jest przystosowany do czytania w sterownikach szlabanów wjazdowych uprawnień biletowych czy to na URBANCARD czy też na aplikacjach mobilnych, a także do odczytywania tzw. Kart parkingowych "Parkuj i Jedź" przewidzianych dla pasażerów posiadających uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. Zatem wystarczy przyłożyć kartę lub kod QR z aplikacji mobilnej, aby otworzyć szlaban.

Parking jest dostępny dla użytkowników przez cały tydzień w godzinach od 4:00 do 2:00 dnia następnego.  Od godziny 2:00 do 4:00 prowadzone są prace konserwacyjne. Rejestracji URBANCARD jako karty parkingowej można dokonać w siedzibie ZDiUM (ul. Długa 49) w dni robocze.

Nowe miejsca postojowe

W 2021 r. zakończy się budowa kolejnych miejsc parkingowych dla kierowców przesiadających się w komunikację miejską lub pociąg. Na przełomie roku ruszyła budowa parkingów między ul. Kosmonautów i Kamiennogórską, przy ul. Fieldorfa, na pętli tramwajowej na Klecinie. Ponadto, planowana jest budowa przy stacji PKP na Psim Polu oraz przy pętli tramwajowej i dworcu PKP na Osobowicach.

– Te parkingi powstaną w 2021 r. w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oprócz miejsc postojowych przy PKP na Osobowicach, wjazd do wszystkich będzie za szlabanem – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Na park and ride na Klecinie powstanie 69 miejsc, a łączna kwota inwestycji to 1,96 mln zł. Z kolei budowa drugiego etapu parkingu w pobliżu ul. Fieldorfa będzie kosztować 1,13 mln zł (49 miejsc), przy ul. Kosmonautów pojawi się 57 miejsc za 1,36 mln zł. Ponadto, przy dworcu PKP na Osobowicach przybędzie 28 nowych miejsc postojowych, przy pętli tramwajowej Osobowice ok. 50, a na Psim Polu 40 miejsc za blisko 850 tys. zł (to trzeci etap inwestycji, obecnie jest 117 miejsc). Parking na Psim Polu nie będzie zamknięty za szlabanem. Kolejne 20 miejsc powstanie przy stacji PKP Wrocław-Wojnów.

Aktualny wykaz parkingów „Parkuj i jedź” znajduje się na stronie internetowej zdium.wroc.pl.

Czytaj więcej: Zasady korzystania z parkingów typu park&ride [MAPA]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama