wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Dolnośląscy policjanci na autostradzie A4. Monitorowali kierowców ciężarówek, którzy łamią przepisy
Na zdjęciu kontrola ciężarówki przez policję fot. dolnośląska policja
Na zdjęciu kontrola ciężarówki przez policję

W czwartek 12 stycznia, w ciągu kilku godzin dolnośląscy policjanci ruchu drogowego stwierdzili ponad 30 wykroczeń popełnionych przez kierowców ciężarówek na autostradzie A4, w rejonie Środy Śląskiej. Najwięcej problemów kierowcy mieli z przestrzeganiem zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe. A ignorowanie znaku B-26 może oznaczać mandat w wysokości 1 000 złotych i 15 punktów karnych.

Reklama

Kierowco, zastosuj się do znaku B-26

Dolnośląska policja codziennie patroluje A4 i dyscyplinuje kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. W czwartek 12 stycznia policjanci drogówki z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, wrocławskiej komendy miejskiej i średzkiej komendy powiatowej intensywnie kontrolowali (w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wspierani przez policyjnego drona, współdziałając ze sobą) namierzali i zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy łamali przepisy, nie stosując się do znaku B-26, czyli zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

Kara za wyprzedzanie ciężarówką – 1000 zł

Za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat w wysokości 1000 złotych, a do tego na konto kierowcy trafia 15 punktów karnych.

Zaledwie w kilka godzin udało się ujawnić ponad 30 wykroczeń. Przeważająca większość polegała na niestosowaniu się przez kierujących pojazdami ciężarowymi do obowiązującego zakazu wyprzedzania. Funkcjonariusze zaznaczają, że tego typu akcje będą również prowadzone w przyszłości, aby wyeliminować z ruchu drogowego niebezpieczne, ale nie ma też co ukrywać, irytujące innych kierujących zachowania. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl