wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Deweloper zamknął ulicę i... odmawia komentarza. Prace na Maślicach opóźnione
Skrzyżowanie ulic Północnej i Potokowej, gdzie obecnie skręcić można jedynie w odbijającą w prawo ulicę Potokową. Dalszy fragment ulicy Północnej jest zamknięty na czas przedłużających się prac realizowanych przez DewelopART, który realizuje tam inwestycję mieszkaniową Google Street
Skrzyżowanie ulic Północnej i Potokowej, gdzie obecnie skręcić można jedynie w odbijającą w prawo ulicę Potokową. Dalszy fragment ulicy Północnej jest zamknięty na czas przedłużających się prac realizowanych przez DewelopART, który realizuje tam inwestycję mieszkaniową

Na zachodzie Wrocławia sporo się buduje. Jedna z takich inwestycji mieszkaniowych realizowana jest na Maślicach. W połowie października deweloper zamknął drogę, aby wykonać instalację wodociągową. Dla wielu znajdujących się tam firm i korzystających z nich mieszkańców to spore utrudnienie. Mają kilka kilometrów objazdu. Nie wiadomo jak długo to potrwa. Inwestor nie chce komentować sprawy.

Reklama

Zamknęli ulicę i przedłużają termin

Za inwestycję na Maślicach odpowiada firma DewelopART. Pod nazwą RIVA, przy ulicy Ruczajowej powstaje budynek wielorodzinny i 12 domów jednorodzinnych. Łącznie powstać ma tam 66 mieszkań. Inwestycja wymaga wykonania przyłączenia wodociągu. I to zadanie jest realizowane od 12 października. Prace miały być zakończone do 3 listopada.

Wydaliśmy decyzję na zajęcie pasa drogowego. Wnioskodawcą jest DewelopART, który realizuje nieopodal inwestycję mieszkaniową przy ul. Ruczajowej. Inwestor robót jako powód zajęcia wskazał budowę sieci wodociągowej i sanitarnej.
Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM Wrocław.

Pierwszy termin (3.listopada) nie został dotrzymany przez dewelopera, po jego przedłużeniu (drugi termin - 10 listopada) końca robót nadal nie widać. Dla kilkunastu firm, ich klientów i mieszkańców to spore utrudnienie.

Objazd to prawie 4 kilometry

Zamknięta droga to spore utrudnienie dla firm, które znajdują się przy ulicy Północnej, ich klientów i mieszkańców. 

– Nie mamy tu teraz klientów z osiedla. Po zamknięciu drogi, objazd to ponad 3 kilometry. Nasz kierowca, jak jedzie z zamówieniem to musimy doliczyć tą odległość – mówi Artur Kaczyński, współwłaściciel restauracji Bar Stary Wrocław. Dodaje, że są to dla nich straty. 

Na ul. Północnej znajduje się m.in. hurtowania ze zdrową żywnością.

– Mamy tu problem, zajmujemy się wysyłką, ale mamy też odbiory osobiste. Klienci mają problem żeby dojechać – dodaje przedstawiciel Marketbio - hurtowni ze zdrową żywnością.  

Kiedy się skończą?

Nie wiadomo dlaczego te prace tak długo trwają, ponieważ deweloper nie chciał nam tego wyjaśnić, ani wskazać ostatecznego terminu zakończenia zadania. 

– Nie będziemy tego komentować – ucina rozmowę przedstawicielka DewelopART zapytana o sprawę przedłużających się prac. 

Jak informuje Ewa Mazur ze ZDiUM, z informacji pełnomocnika wynika, iż nie udało się ukończyć w październiku robót sieciowych a następnie odtworzyć nawierzchni drogowej.

– Pełnomocnik powiadomił nas również, że odtworzenie nawierzchni po zakończonych robotach na sieci sanitarnej będzie realizowane po weekendzie – odpowiada Ewa Mazur. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl