wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Budują stalowy most nad Oławą na Alei Wielkiej Wyspy. Widać już jego trzy zielone łuki [ZDJĘCIA]

Widać już stalowe i pomalowane na zielony kolor łuki powstającego mostu przez Oławę. Konstrukcja nowej przeprawy to część budowy Alei Wielkiej Wyspy (AWW). W skład całej inwestycji wejdą dwa mosty, dwa wiadukty i nowe drogi dojazdowe – od strony Sępolna i Tarnogaju. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

Reklama

Nowy most nad Oławą, w ciągu powstającej Alei Wielkiej Wyspy (AWW), ma już trzy stalowe łuki. Kolejny łuk czeka na nabrzeżu; będzie podniesiony i dołączyć konstrukcji budowanej przeprawy. 

Nowe konstrukcje łukowe mają przypominać nieco jedną z najpiękniejszych przepraw we Wrocławiu czyli historyczny most Zwierzyniecki.
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Ulicą Wilczą można już przejechać pod nowym wiaduktem

Od strony ul. Wilczej budowanego mostu przez Oławę doprowadzony będzie nasyp, dzięki któremu powstanie połączenie z al. Armii Krajowej. Już dziś kierowcy korzystają z nowego odcinka ul. Wilczej. Przejeżdżają nim pod nowym wiaduktem, częścią przyszłej AWW. Oddany odcinek ul. Wilczej liczy 300 metrów i wkrótce zostanie oświetlony. 

Warto dodać, że tuż obok powstaje most nad Odrą, gdzie w drugiej połowie lipca doszło do połączenia dwóch brzegów rzeki. Obie przeprawy – przez Odrę i Oławę – utworzą wspólnie Aleję Wielkiej Wyspy. Pierwsza będzie miała 700 m, a druga 350 m długości. Do tego na AWW powstają dwa wiadukty.

Otwarcie Alei Wielkiej Wyspy zaplanowano na przyszły rok

Łączna długość AWW to blisko 3,4 km. Powstanie również 12,5 km chodników oraz 9,5 km ścieżek rowerowych. Koszt inwestycji to około 234 mln zł. Prace zostaną ukończone w 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl