wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Ale egzotycznie! Z Wrocławia polecimy bezpośrednio do... Kenii! Afryka będzie na wyciągnięcie ręki (SZCZEGÓŁY)
Żyrafy w Kenii materiały prasowe Portu Lotniczego
Żyrafy w Kenii

Kenia dołącza do czarterowej siatki połączeń Portu Lotniczego Wrocław. Pasażerowie polecą do Mombasy, położonej nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowany jest na 20 grudnia, co oznacza, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie można spędzić pod palmami. Samoloty z Wrocławia do Mombasy będą latały raz w tygodniu - w środy, a podróż potrwa 10 godzin i 20 min.

Reklama

Niesamowita wyprawa na safari, plażowanie na urokliwym wybrzeżu Oceanu Indyjskiego czy podziwianie różowych flamingów. To wszystko oferuje podróżnym Kenia – nowy kierunek z Portu Lotniczego Wrocław. 

Z Wrocławia samolotem do Kenii. Bezpośrednio

Wrocław jest trzecim lotniskiem w Polsce, po Warszawie i Katowicach, z którego podróżni będą mogli wybrać się do Kenii.  

– To kolejny krok rozszerzający naszą działalność we Wrocławiu. W poprzednim sezonie liczba pasażerów z wrocławskiego lotniska wyniosła prawie 20 tysięcy, w tym roku spodziewamy się już ponad 30 tysięcy. Zwiększamy liczbę czarterów do Turcji, Egiptu, Grecji czy do bardzo popularnej w tym sezonie Tunezji – wylicza Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow Tours SA. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że Polacy oczekują egotycznych kierunków. We Wrocławiu zaczynamy od Kenii, ale mam nadzieję, że wkrótce ogłosimy kolejne połączenia – dodaje.

Z Wrocławia samolotem do Kenii. Zobacz słonie, żyrafy, zebry...

Kenia jest jednym z najpopularniejszych turystycznych krajów w Afryce. Podróżnych przyciąga tam przede wszystkim unikatowa przyroda.

W Parku Narodowym Lake Nakuru mogą oglądać skupiska setek różowych flamingów.

W Narodowym Rezerwacie Masai Mara, gdzie odbywa się jedno z najwspanialszych zjawisk świata - Wielka Migracja, mają okazję obserwować zwierzęta takie, jak żyrafy, słonie, zebry, lwy, gepardy, antylopy czy gazele.

Na spragnionych wypoczynku na plaży czeka też białe wybrzeże Oceanu Indyjskiego i znajdująca się tam jedna z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.

Wybór Wrocławia jako trzeciego lotniska, z którego w sezonie zimowym będą latać samoloty do Kenii, nie był przypadkowy.

Z Wrocławia samolotem nie tylko do Kenii. Też do Egiptu, Grecji, Hiszpanii

Port Lotniczy Wrocław ma spory potencjał, co pokazuje również letnia oferta lotów czarterowych. W obecnym rozkładzie pasażerowie mogą wybierać spośród 27 kierunków i 10 krajów takich, jak:

 • Albania (Tirana),
 • Bułgaria (Varna, Burgas),
 • Cypr (Larnaka),
 • Egipt (Marsa Alam i Hurghada),
 • Grecja (Chania, Heraklion, Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu i Saloniki),
 • Hiszpania (Majorka, Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Minorka),
 • Portugalia (Madera),
 • Tunezja (Djerba, Enfidha),
 • Turcja (Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir)
 • Włochy (Lamezia Terme, Olbia).

Spośród wszystkich połączeń czarterowych z Wrocławia największą popularnością w kwietniu i maju cieszyły się:

 • Turcja,
 • Egipt,
 • Grecja,
 • Fuerteventura.

Najczęściej z Wrocławia latają Dolnoślązacy. Ale nie tylko...

Pasażerowie, którzy skorzystali z tej oferty, w większości pochodzili z terenu Dolnego Śląska (65 proc.), a także z województwa lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Połączenia czarterowe stanowią blisko 1/3 wszystkich połączeń letniego rozkładu lotów. Pasażerowie rozpoczęli już sezon wakacyjny i planują nie tylko wakacje z biurami podróży, ale także decydują się na ofertę przewoźników niskokosztowych.

W obecnej siatce lotów jest aż 56 takich połączeń, w tym trzy nowości – Brindisi, Sofia i Porto. Po zimowej przerwie wróciły także lubiane kierunki takie, jak m.in. Zadar, Split, Dubrownik, Podgorica, Ateny, Kreta, Korfu, Rodos, Barcelona-Girona czy Majorka.

Tegoroczna majówka była przedsmakiem nadchodzących wakacji. Przed nami gorące lato, podczas którego spodziewamy się rekordowej liczby pasażerów na lotnisku.
Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław mogą skorzystać z takich udogodnień, jak bezpłatny przejazd busem i meleksem z parkingu do budynku terminala czy rezerwacja parkingu online. Nowością na wrocławskim lotnisku, uruchomioną z początkiem sezonu letniego, jest ładowarka do samochodów elektrycznych.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl