wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Od 26 marca – kolejny etap wymiany rozjazdów na pl. Jana Pawła II. Tramwaje wracają do centrum

Od soboty 26 marca tramwaje wracają na ul. ruską. Na zdjęciu tramwaj na pl. Jana Pawła II MPK Wrocław
Od soboty 26 marca tramwaje wracają na ul. ruską. Na zdjęciu tramwaj na pl. Jana Pawła II

Rozpoczyna się kolejny etap prac torowych na pl. Jana Pawła II. Od 26 marca będą zmiany w komunikacji miejskiej na liniach tramwajowych 3, 10, 15, 33 i 74 oraz autobusowych 102, 103, 106, 148, 149 i 250.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

W ostatnią sobotę marca rozpocznie się wymiana rozjazdów od strony mostu Sikorskiego, a zakończą prace na samym środku pl. Jana Pawła II. Rozpocznie się również remont torowiska na ulicy Podwale na odcinku od placu Jana Pawła II do Mostu Sikorskiego oraz na ulicy Mostowej (wprowadzenie jednego kierunku ruchu pojazdów od placu Jana Pawła II do ulicy Jagiełły);

Od 26 marca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10, 15, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych 102, 103, 106, 148, 149 i 250.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Trasy linii tramwajowych 3, 10 i 33

  • Tramwaje linii 3, 10 i 33 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Kazimierza Wielkiego.

Trasy linii tramwajowych 15 i 74

  • Tramwaje linii 15 i 74 jadące od pętli Poświętne lub Osobowice w kierunku centrum miasta, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.
  • W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 15 będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
  • Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Zmiany w kursowaniu autobusów

  • Autobusy linii 106, 148 i 149 powrócą na swoją trasę przez ulicę Podwale i przystanek „Renoma”
  • Autobusy linii 102 i 103 zostaną skrócone do placu Solidarności, a kursy nocne linii 250 pojadą objazdem ulicy Dubois przez ulicę Długą, Poznańską, Zachodnią, Rybacką i Legnicką do placu Jana Pawła II.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama