Przetarg na zaprojektowanie przebudowy mostu Osobowickiego

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przebudowy mostu Osobowickiego. Projektant ma znaleźć optymalne rozwiązania, które nie pogorszą warunków przejazdu dla aut, a poprawią warunki dla komunikacji miejskiej, pieszych oraz rowerzystów.

  • Projektant ma sprawdzić także, czy uda się przełożyć rurę ciepłowniczą w konstrukcję obiektu.


Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektu wykonawczego i skompletowanie dokumentów przetargowych dla przebudowy mostu Osobowickiego we Wrocławiu. 

Inwestycja na moście, w związku z tym, że jest wpisany do rejestru zabytków, jest obarczona ograniczeniami techniczny i konserwatorskimi. Jednak, jak podkreślają urzędnicy, priorytetem jest taki zakres remontu, który poprawi warunki przemieszczania się wszystkich użytkowników na tej ograniczonej przestrzeni.

– Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przedstawić wielowariantową koncepcję, które zostanie skonsultowana z radami osiedli. Ma sprawdzić także, czy uda się przełożyć rurę ciepłowniczą w konstrukcję obiektu – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Aby odpowiedzieć m.in. na te pytania najpierw musi powstać projekt. We Wrocławskich Inwestycjach zakładają, że po podpisaniu umowy z wykonawcą – projekt powstanie w 13 miesięcy. 

Szczegóły przetargu 

Jest więcej inwestycji mostowych

To kolejna bardzo ważna przeprawa, której przebudowę planuje Wrocław. W tej chwili WI nadzorują trwające pracę przy mostach Pomorskich. Inwestycja, którą finansuje miasto, spółka Fortum i MPWiK, kosztuje blisko 70 milionów złotych.

Czytaj więcej: Zobacz podwodny świat pod mostem Pomorskim

Podobny budżet ma budowa nowych mostów Chrobrego. Dla tego dużego zadania jest już wyłoniony w przetargu wykonawca.

Czytaj więcej: Jest wykonawca nowych mostów ChrobregoZgłoś uwagę