Rozpoczął się Jarmark Świętojański 2015

Wrocławski Rynek w niedzielę zamienił się w letni, bajeczny ogród, skąpaną w słońcu plażę, targ smakowitych produktów i skarbnicę najróżniejszych, w większości własnoręcznie wykonanych drobiazgów. Wszystko to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który wystartował 24 maja, o godz. 10.00 i trwać będzie do 24 czerwca. 

 • plaża rynek wrocław jarmark świetojański

  Plaża, biały piasek i leżaki na wrocławskim Rynku cieszyły się w niedzielę wielkim powodzeniem

 • leżaki, plaża rynek wrocław

  W niedzielę w sercu Wrocławia można się było poczuć jak na nadmorskiej plaży...

 • Świętojańskie korowy rynek wrocław

  Świętojańskie korowy były oblegane przez dzieci

 • Atrakcji nie zabraknie podczas jarmarku

 • Ogrody Świętojańskie rynek wrocław

  Ogrody Świętojańskie to zielony i nowocześnie zaaranżowany zakątek w Rynku

 • Letni pawilon rynek wrocław

  Letni pawilon do relaksu przy kawie i nie tylko

 • ogród rynek wrocław

  W Ogrodach Świętojańskich są znakomite miejsca do sesji zdjęciowych

 • plaża rynek wroclaw

  W południe leżaki na plaży były w większości zajęte

 • domek jarmark świdnicka wrocław

  Drewniane domki przyciągały amatorów rzemiosła

 • ceramiczna gałki rynek wrocław

  Ceramiczne gałki do mebli i garnków budziły zainteresowanie przechodniów

 • Ogrody Świętojańskie ryenk wrocław

  Sesja zdjęciowa w jednym z Ogrodów Świętojańskich

 • plaża na Rynku we Wrocławiu

  Gorący piasek, kolorowe leżaki, prawdziwie letni, wakacyjny klimat – na wrocławskim Rynku nawet miłośnicy plażowania znajdą dla siebie miejsce! Słoneczna plaża w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji Jarmarku Świętojańskiego podbiła serca wrocławian.

 • plaża wrocław rynek

  Plażowanie w centrum Wrocławia

 • stragan rynek wocław

  Stragan z suszonymi owocami (10 zł za 100 gram) uwodził kolorami

 • stragan wędliny wrocław

  Na jarmarku można kupić m.in. tradycyjne polskie wędliny

 • stragan piwo wrocław

  A dla spragnionych podpiwek, kwas albo naturalne rzemieślnicze piwo za 7 zł


Pogoda dopisała i jarmark przyciagnał w niedzielę prawdziwe tłumy ciekawych, żądnych nowych atrakcji i zakupów mieszkańcow i turystów. Nic dziwnego, bo w tym roku na Jarmarku Świętojańskim można poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży i zanurzyć stopy w ciepłym piasku albo rozpłynąć się w romantycznym, bajkowym klimacie Ogrodów Świętojańskich, oraz poddać się szałowi zakupów i przebierać wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Jarmark zacznie się 24 maja i potrwa do 24 czerwca. Będzie czynny codziennie w godzinach 10.00 - 21.00.

Miejsce do relaksu w sercu miasta

Gorący piasek, kolorowe leżaki, prawdziwie letni, wakacyjny klimat i kolorowe...krowy – na wrocławskim Rynku nawet miłośnicy plażowania i agroturystyki znajdą dla siebie miejsce! Słoneczna plaża w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji Jarmarku Świętojańskiego podbiła serca wrocławian. Pomysł ten spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem, że w tym roku przy Pręgierzu jest jeszcze więcej przestrzeni do plażowania.

W samym sercu Wrocławia  można również zrelaksować się w Bajecznych Ogrodach Świętojańskich. Każdy z nich będzie charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju. W tegorocznych Ogrodach nie zabraknie ekspozycji jak z „krainy czarów”, pojawią się też elementy nowoczesnego designu i romantyczny zielony zakątek. Po wielu latach na wrocławski Rynek, który za dawnych czasów był placem targowym, powrócą krowy. W „Ogrodzie na wypasie” będzie można spotkać sympatyczne, świętojańskie krowy - takie krowy będzie można spotkać tylko we Wrocławiu!

Coś na ząb i na pragnienie

Miłośnicy gotowania i kulinarnych spotkań pod gołym niebem mogą zobaczyć prawdziwą, plenerową kuchnię i jadalnię ogrodową. Przy Pręgierzu znalazły się również pięknie zaaranżowane miejsca koktajlowe idealne do spotkań towarzyskich i popołudniowego odpoczynku. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie orzeźwiającymi napojami w „Młynówce” - wyjątkowym domku z kołem młyńskim i wiatrakiem, położonym w zaciszu świętojańskich ogrodów.

Kto zgłodnieje po zakupach może skosztować tradycyjnych góralskich oscypków, pyszności z Węgier, Litwy i Turcji, herbat i kaw z Cejlonu, kolorowych, słodkich smakołyków, letnich ekologicznych deserów, ciast i ciasteczek wypiekanych na bazie jaj od „szczęśliwych kur” i specjałów polskiej kuchni, których nie zabraknie na Jarmarku Świętojańskim. 

Letni szał zakupów

W centrum Wrocławia znów pojawiły się drewniane domki. Tradycyjnie Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej oraz na Rynku wokół Pręgierza. Wrocławianie mogą wybierać upominki wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście oraz odwiedzić pracownię bursztynu.

Jarmarkowe atrakcje

Wrocławian i odwiedzających wrocławski Rynek czekać będzie masa letnich niespodzianek.

 • 7 czerwca przy Pręgierzu będzie plażowo, wesoło i rodzinnie. Nie zabraknie świętojańskich animacji dla najmłodszych, gier i zabaw dla całej rodziny. W programie także wspólna nauka tańca „HULA”.13czerwcaw otoczeniu ogrodów odbędzie się wystawa florystyczna. Swoje prace zaprezentują mistrzowie florystyki Agnieszka Mitko –Kominek i Marek Kucharski wraz z grupą zaprzyjaźnionych florystów.
 • 21czerwca odwiedzający Jarmark będą mogli świętować obchody Nocy Świętojańskiej. Przy Pręgierzu będzie można uczestniczyć w warsztatach florystycznych, a każda mała i dużaświtezianka, będzie mogła zaprezentować się w konkursie na najładniejszy wianek!

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 24 maja do 24 czerwca 2015r. Codziennie od godz. 10.00 do 21.00

 zdjęcia elg

Zgłoś uwagę