Jak się zmienia park kulturowy – cz. 3

Wrocław to piękne miasto a dzięki Parkowi Kulturalnemu „Stare Miasto” jest jeszcze piękniejsze. Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka przykładów tego jak gołym okiem można zobaczyć efekty wprowadzonych zmian.

  • park kulturowy Wrocław

    Zmiany w Parku Kulturowym "Stare Miasto" we Wrocławiu


Najpierw przykład, który jest blisko naszej redakcji. Każdy kto chce wjechać na pl. Solny we Wrocławiu musi skorzystać z ul. Gepperta. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego jest, a wcześniej był taki oto widok.

before
after

Po przeciwnej stronie ul. Kazimierza Wielkiego jest wjazd na ogromny plac budowy. Już niedługo będzie tam piękny wjazd i dojście do Narodowego Forum Muzyki. Tuż przy ul. Zamkowej taka oto ściana.

before
after

Ulica Oławska – historyczne wejście do miasta, ale i obecnie ulica, która wprowadza wielu turystów i wrocławian na „salon” Wrocławia, którym jest Rynek. Po drodze coraz czyściej.

before
after

Z Oławskiej szybki skręt w prawo i dochodzimy do skrzyżowania z ul. Wita Stwosza. Choć w międzyczasie pojawiały się tu różne reklamy to teraz ściana nie jest już nośnikiem reklam wielkoformatowych.

before
after

I jeszcze na koniec rzut oka na południową część Parku Kulturowego – pl. Kościuszki. Tutaj jeden tylko przykład na to jak ściany wyglądają bez reklam typu city light. Ale to miejsce to nie jedyne, gdzie nośników takich już nie ma. Na początku wakacji zdemontowano ich ponad 50.

before
after


Zgłoś uwagę