Wrocławskie imprezy biegowe 2021 - maraton i półmaraton nie w tym roku

Ze względu na wciąż niepewną sytuację pandemiczną w Polsce, w stolicy Dolnego Śląska w 2021 roku nie odbędzie się ani maraton ani nocny półmaraton.


– Z powodu wyjątkowych okoliczności pandemicznych i ekonomicznych podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu prac związanych z organizacją Wrocław Maratonu – informował w styczniu 2021 r. Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu.

Pracownicy MCS deklarowali wówczas, że dołożą wszelkich starań, by jesienią zorganizowac 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Niestety, mimo tego, z powodu braku długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w czerwcu poinformowano, że realizacja półmaratonu również nie będzie możliwa.

– Po raz kolejny stajemy przed koniecznością podjęcia trudnej i bolesnej decyzji. Niestety, w zaistniałych okolicznościach, to jedyne możliwe wyjście. Bez wiedzy o konkretnych sposobach bezpiecznej i zgodnej z regulacjami organizacji wydarzenia angażującego kilkanaście tysięcy biegaczy, pracowników, wolontariuszy i ponad 20 kilometrów miejskich dróg, nie ma mowy o skutecznym przygotowaniu wrocławskiego półmaratonu – wyjaśnia Wojciech Gęstwa.

8 PKO Wrocław Półmaraton

Pakiety startowe

Wszyscy posiadacze numerów startowych, zachowują je bez zmian. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mają zapewnione prawo startu w biegu, kiedy tylko stanie się możliwe przeprowadzenie imprezy.

Jednocześnie, procedura zwrotu pakietu (i otrzymania zwrotu pełnej kwoty) pozostaje bez zmian – po kontakcie drogą elektroniczną pod adresem: biuro@wroclawmaraton.pl.

Informacje dotyczące półmaratonu znajdują się tutaj.Zgłoś uwagę